Michaela17
28.02.07,10:40
Ahojte všetci,

chcela by som poradiť nasledovné:
Podnikateľ FO si pre lepši prehľad vedie podvojné účtovníctvo. Zaujímalo by ma ako zistí v DP FO typu B príjmy a výdavky. Príjmy sú jeho výnosové účty 6xx a výdavky jeho nákladové účty 5xx?

Taktiež by ma zaujímalo, že ak tento podnikateľ- SZČ0 zamestnáva zamestnancov, ale zároveň aj on je zamestnaný vo svojej firme, či v priznaní typu B musí vyčleniť v príjmy zo závislej činnosti ak účtuje o nich v podvojnom účtovníctve.

Ďakujem
Michaela
Denisa
28.02.07,10:52
1. 6xx a 5xx súhlasí
2. No nie je mi jasné ako môže SZČO zamestnávať sám seba? On má pracovnú zmluvu?
ZDENIELA
28.02.07,11:02
[quote=Michaela17;404192]Ahojte všetci,

Taktiež by ma zaujímalo, že ak tento podnikateľ- SZČ0 zamestnáva zamestnancov, ale zároveň aj on je zamestnaný vo svojej firme, ...

Tak toto nie je jasné ani mne. Ale Michaela zrejme len myslela, že SZČO v tej firme pracuje, aspoň dúfam,:confused:
Čo si môže na seba uplatniť v nákladoch sú jeho povinné odvody do poisťovní a nezdaniteľná časť na daňovníka, prípadne manželku a daňový bonus na deti a všetky ostatné nezdaniteľné časti ak splní náležité podmienky.
Johanka
28.02.07,18:51
Ahojte všetci,

chcela by som poradiť nasledovné:
Podnikateľ FO si pre lepši prehľad vedie podvojné účtovníctvo. Zaujímalo by ma ako zistí v DP FO typu B príjmy a výdavky. Príjmy sú jeho výnosové účty 6xx a výdavky jeho nákladové účty 5xx?
Áno, len nesmie zabudnúť upraviť účtovný výsledok hospodárenia na daňový ...
Taktiež by ma zaujímalo, že ak tento podnikateľ- SZČ0 zamestnáva zamestnancov, ale zároveň aj on je zamestnaný vo svojej firme, či v priznaní typu B musí vyčleniť v príjmy zo závislej činnosti ak účtuje o nich v podvojnom účtovníctve. SZČO nemôže zamestnať sám seba ...

Ďakujem
Michaela
Odpovede sú červené.
Ježko
14.03.07,13:03
Ako príloha k DP "B" sa dáva aj Výkaz o príjmoch a výdajoch a Výkaz o majetku a záväzkoch ? Čo ešte treba priložiť ?
Do výkazu o záväzkoch v r.17 záväzky sa dávajú len záväzky vrátane DPH alebo sa k tomu má pripočítať aj sociálny fond /konečný zostatok ku koncu roka/ ? Prosím poraďte bezradným . Vďaka.
Ježko
14.03.07,13:15
NAOZAJ NIKTO NEVIE, NECHCE,...POMôCŤ ?
JuKaS
15.03.07,01:12
Áno k DP "B" sa prikladajú uvedené výkazy, v záväzkoch sa uvádzajú všetky záväzky, ktoré sú vo firme, neuhradené fa - celá fa aj s DPH je záväzkom
Ježko
15.03.07,08:22
Áno k DP "B" sa prikladajú uvedené výkazy, v záväzkoch sa uvádzajú všetky záväzky, ktoré sú vo firme, neuhradené fa - celá fa aj s DPH je záväzkom
A SF sa pripočítavá tá suma, ktorá je ako konečný zostatok na konci roku ?