aninkab
28.02.07,09:43
Chcem vymenit vsetky radiátory v panelovom byte. Výmenu by vykonala autorizovaná firma. Je potrebné túto skutocnost nahlasit, resp. konzultovat so spravcom bytu? Pripadne aky je postup?
Hlinkovx
28.02.07,08:50
no..neviem..ako máte urobenú kotolňu a stupačky..
.. ale ja som musela správcovi kotolne nahlásiť, kedy nám prídu vymeniť radiátory v byte a ten musel sprístupniť kotolňu na tú hodinu a vypustiť vtedy zo systému vodu..
nemali sme ešte vtedy urobené..že sa dá voda vypustiť v stupačke...
emana
28.02.07,08:56
doporučujem spojiť sa so spravcom, pretože v radiatoroch je voda a tú treba vypustiť
aninkab
28.02.07,09:11
S odstavením stupacky nie je problém. Kotolnu nemáme. Ide mi o postup u správcu. Musim mu to ohlásit a ziadat povolenie správcu? Alebo mu len oznamim, ze uz mam vymenene alebo nic.
Elena Navrátilová
28.02.07,10:28
Nemáte urobenú reguláciu cez spiatočky? Ak by ste mali, kľudne si uzavrieš systém v byte. Vymeníš radiátor a nemusí sa spúšťať stúpačka. Ak máte PRVN na radiátoroch, tak to bude treba nahlásiť správcovi.
zivan
28.02.07,11:53
Neviem aké dôvody vás vedú k výmene radiátorov v byte, či je to ich korózia a časté poruchy alebo len čiste estetické hľadisko. V každom prípade by ste takúto výmenu mal oznámiť správcovi domu. Ak je na radiátore namontovaný aj PRVN tak v každom prípade.
Za predpokladu, že súčasné radiátory sú namontované v súlade s projektom vykurovania, tak by ste mali namontovať nový radiátor s rovnakým resp. približne rovnakým tepelným výkonom ako pôvodný. A to aj za predpokladu, že došlo k zatepleniu domu, či výmene okien. Len tak je potom možné aj naďalej zabezpečiť objektivitu rozdeľovania nákladov na vykurovanie pomocou PRVN.
Orim
28.02.07,16:02
.....
Za predpokladu, že súčasné radiátory sú namontované v súlade s projektom vykurovania, tak by ste mali namontovať nový radiátor s rovnakým resp. približne rovnakým tepelným výkonom ako pôvodný. A to aj za predpokladu, že došlo k zatepleniu domu, či výmene okien. Len tak je potom možné aj naďalej zabezpečiť objektivitu rozdeľovania nákladov na vykurovanie pomocou PRVN.


Nie je potrebné dať rovnaké radiátory ak budete vedieť ich (mierku, koeficient) na prepočet pre PRVN.
Tá mierka - koeficient sa určuje na základe vyžarovaného výkonu podľa typu a veľkosti jednotlivých druhov radiátorov.
JankaII
03.01.08,17:12
vie mi niekto poradiť veľkosť radiatora do miestnosti s plochou 21 m2
najag
04.01.08,11:11
Ja by som sa v ramci vymeny radiatorov zaujimal predovsetkym o to, ci kotolna pracuje v povodnom teplotnom rezime, alebo inom uz energetickejsi vyhodnejsom rezime, pretoze inak su uz povodne radiatory vykonovo predimenzovane, ci mam vymenene okna, ak ano, tak mozem ist s vykonom radiatorov dole. V ramci daneho vykonu by som volil rozmerovo co najdlhsie, aby mali dlzku okna. Ohlasit tuto skutocnost treba s ohladom premeny indikatorov tepla, resp. aj s naprogramovanim vykonu radiatora, ak je potrebne.