stratena
28.02.07,11:12
Ahojte stala sa mi strasna vec a neviem ci si za to neodpikam aj financne. No ide o to, ze zamestnanec mal PN od 1.1.2007 do 1.2.2007 a aj mi doniesol to potvrdenie o docasnej pracovnej neschopnosti ale ja som to neposlala na socialku.co sa teraz stane, ked to poslem dnes oni mu to uz nepreplatia?a bude to musiet preplatit zamestnavatel?
Dakujem strasne sa bojim co bude
Tweety
28.02.07,10:14
Ahojte stala sa mi strasna vec a neviem ci si za to neodpikam aj financne. No ide o to, ze zamestnanec mal PN od 1.1.2007 do 1.2.2007 a aj mi doniesol to potvrdenie o docasnej pracovnej neschopnosti ale ja som to neposlala na socialku.co sa teraz stane, ked to poslem dnes oni mu to uz nepreplatia?a bude to musiet preplatit zamestnavatel?
Dakujem strasne sa bojim co bude
Prvých 10 dní prepláca zamestnávateľ náhradu príjmu, potom od 11.dňa preplatí SP nemocenské dávky. Ak si neposlala, pošli urýchlene s tým, že dávky mu už budú preplatené oneskorene. :cool: Nezabudni doložiť potvrdenie o VZ.
mysimis
28.02.07,10:14
Pošli to čím skôr do SP a oni mu to uhradia aj spätne. Zametnávsteľ mu hradí len prývch 10 dní PN.
katkaj
28.02.07,10:15
Ahojte stala sa mi strasna vec a neviem ci si za to neodpikam aj financne. No ide o to, ze zamestnanec mal PN od 1.1.2007 do 1.2.2007 a aj mi doniesol to potvrdenie o docasnej pracovnej neschopnosti ale ja som to neposlala na socialku.co sa teraz stane, ked to poslem dnes oni mu to uz nepreplatia?a bude to musiet preplatit zamestnavatel?
Dakujem strasne sa bojim co bude


prvých desať dní platí zamestnávateľ náhradu príjmu a od 11.dňa platí SP nemocenské. treba to poslať na Sociálnu poisťovňu čím skôr. Ale asi to preplatia s oneskorením ale nemal by byť problém :rolleyes:
katkaj
28.02.07,10:15
mimotemy Trikrát potvrdené :D
Gituška
28.02.07,10:17
neboj sa stalo sa to aj mne ato dokonca s mojou vlastnou PN dostala som to o mesiac neskôr, len aby zamestnanec sa s tým uspokojil
stratena
28.02.07,10:20
a keby som to vyplatila ja s tou mzdou za desat dni a potom poslala to potvrdenie s tym, ze tam uvediem nase cislo uctu...a potom by sa to zuctovalo s tym ze to poslu mne ja to preplatim hned to by nebolo riesenie...?bola tu jej mama a skoro ma zbila totiz jej dcera bola vo vypovednej a zobrala si pn akoze bolo jasne ze sa jej nechce pracovat...a teraz to sem za nu prisla vybavovat...a mozem sa este spytat kolko % zo mzdy jej prinalezi ked jej budem preplacat pn?
Dakujem
jankasm
28.02.07,10:25
a keby som to vyplatila ja s tou mzdou za desat dni a potom poslala to potvrdenie s tym, ze tam uvediem nase cislo uctu...a potom by sa to zuctovalo s tym ze to poslu mne ja to preplatim hned to by nebolo riesenie...?bola tu jej mama a skoro ma zbila totiz jej dcera bola vo vypovednej a zobrala si pn akoze bolo jasne ze sa jej nechce pracovat...a teraz to sem za nu prisla vybavovat...a mozem sa este spytat kolko % zo mzdy jej prinalezi ked jej budem preplacat pn?
Dakujem

Takto by to určite nešlo, musí mu to vyplatiť SP.
Čo sa týka tých %, tak za prvé 3 dni PN mu patrí náhrada vo výške 25% a za zvyšných 7 dní vo výške 55% z DVZ vypočítaného z roku 2006.