Beta
28.02.07,10:32
Dobrý deň!

Mal by som otázku ohľadom dovolenky. Zamestnanec má 20 dní dovolenky. Koncom mesiaca odchádza z firmy, preto sme sa dohodli, že v poslednom mesiaci dovolenku vyčerpá úplne.

Moja otázka je, či sa do dovolenky započíta aj víkend, t.j. ak dovolenku začne čerpať hneď prvý deň v mesiaci, či sa mu dovolenka vyčerpá 20. dňom v mesiaci, alebo či sa dovolenka vzťahuje len na pracovné dni a tým pádom v podstate celý mesiac bude na dovolenke. A v prípade, že sa dovolenka vzťahuje aj na víkendy, tak či za dovolenku pripadajúcej na sobotu a nedeľu patrí náhrada mzdy?

Ďakujem

Beta
jankasm
28.02.07,09:33
Dobrý deň!

Mal by som otázku ohľadom dovolenky. Zamestnanec má 20 dní dovolenky. Koncom mesiaca odchádza z firmy, preto sme sa dohodli, že v poslednom mesiaci dovolenku vyčerpá úplne.

Moja otázka je, či sa do dovolenky započíta aj víkend, t.j. ak dovolenku začne čerpať 1. v mesiaci, či sa mu dovolenka vyčerpá 20. dňom v mesiaci, alebo či sa dovolenka vzťahuje len na pracovné dni a tým pádom v podstate celý mesiac bude na dovolenke. A v prípade, že sa dovolenka vzťahuje aj na víkendy, tak či za dovolenku pripadajúcej na sobotu a nedeľu patrí náhrada mzdy?

Ďakujem

Beta

Samozrejme že sa dovolenka vzťahuje len na jeho pracovné dni. Ak teda cez víkendy nepracuje dovolenku môže čerpať od pondelka do piatku.
katkaj
28.02.07,09:35
Dobrý deň!

Mal by som otázku ohľadom dovolenky. Zamestnanec má 20 dní dovolenky. Koncom mesiaca odchádza z firmy, preto sme sa dohodli, že v poslednom mesiaci dovolenku vyčerpá úplne.

Moja otázka je, či sa do dovolenky započíta aj víkend, t.j. ak dovolenku začne čerpať 1. v mesiaci, či sa mu dovolenka vyčerpá 20. dňom v mesiaci, alebo či sa dovolenka vzťahuje len na pracovné dni a tým pádom v podstate celý mesiac bude na dovolenke. A v prípade, že sa dovolenka vzťahuje aj na víkendy, tak či za dovolenku pripadajúcej na sobotu a nedeľu patrí náhrada mzdy?

Ďakujem

Beta

Dovolenku bude čerpať v dňoch kedy by pracoval. :rolleyes: Pokiaľ nepracuje cez víkend tak ani dovolenku nečerpá cez víkend :rolleyes: