matalenka
28.02.07,12:38
Dobry den, prave som sa tak doplietla, ze uz ani neviem ako sa volam...

Mam auto prenajate, zaplatenu cestnu dan. Uplatnujem si pausalne vydavky alebo skutocne, ktore som dala za PHL? pretoze som sa docitala, ze skutocne výdavky si uplatnujem len vtedy, ked o automobile uctujem, inac si uplatnujem stale len pausalne vydavky?

Vyjasnite mi to niekto prosim...
renča1
28.02.07,11:46
paušálne výdavky resp. výdavky % sa uplatňujú z úhrnu príjmov uvedených v § 6 ods.10 s nadv. na odsek 1 , 2,3.

Ty asi nemáš namysli výdavky %, ale asi ťa zaujíma či si môžeš uplatniť výdavky na opravu atď alebo ťa zaujíma či si môžeš uplatniť kilometrovú náhradu 6,20, mám pravdu?
matalenka
28.02.07,11:50
Ano. Zle som sa opytala. Neviem ci si mozem uplatnit pausalnu nahradu alebo skutocne vydavky a kedy ktory typ. Dakujem.
renča1
28.02.07,11:54
Ano. Zle som sa opytala. Neviem ci si mozem uplatnit pausalnu nahradu alebo skutocne vydavky a kedy ktory typ. Dakujem.

Auto v prenájme nie je u teba tvojim vlastníctvom, takže nemôžeš si uplatniť kilomet.náhradu 6,20. Neviem ako je stanovená zmluva o prenájme, či v nej máš dohodnuté s prenajímateľom, že vzniknuté výdavky za opravy, atď.. budeš platiť ty a či si ich aj uplatníš.
matalenka
28.02.07,12:05
Ano, v zmluve mame stanovene, ze vsetky male opravy si hradi najomca sam a ako je to s PHL? dava s najomca do nakladov PHL, ked ma automobil len prenajaty?

Dakujem.
renča1
28.02.07,12:12
Ano, v zmluve mame stanovene, ze vsetky male opravy si hradi najomca sam a ako je to s PHL? dava s najomca do nakladov PHL, ked ma automobil len prenajaty?

Dakujem.


Uplatníš si podľa § 19 ods.2 písm.l)výdavky na spotrebu PHM podľa cien platných v čase ich nákupu prepočítané podľa spotreby uvedeného v TP a zároveň si môže uplatniť aj výdavky podľa § 19 ods.2 písm.e) (výdavky na stravovanie, ubytovanie,....v zahraničí aj suma do výšky 40% nároku na stravné), zaplatenú cestnú daň.