maja
28.02.07,12:05
Dvaja spoločníci, jeden z SK druhy z CZ. Pri zriaďovaní spoločník z CZ bol ubytovaný v SK. Ako mám dať do nákladov ? Mám dať len ubytovanie, alebo aj stravné do zriaďovacích výdavkov??
Ďakujem
mudroš
28.02.07,11:40
Podľa mňa je spoložník v zmysle zákona o dani z príjmov považovaný pre účely tohto zákona za "zamestnanca". Máte teda právo dať do daňových nákladov všetky cectvné náklady v súlade so zákonom o cestvných náhradách.
Obdobne to platí aj pre zriaďovacie výdavky. Ale ak presiahnu 50 tis., bude to dlhodobý nehmotný majetok.
maja
28.02.07,12:02
Ďakujem :)
Janca1
23.03.07,08:19
Prosím poradte v nasledovnom:
10.08.06 vznikla sro, v ktorej spoločníkom je česká sročka. Táto mi vyfakturovala až 28.11.06 zriadovacie náklady a pripojila ofotené bločky. Je tam aj strava, ubytovanie, kolky...... ale problém je ten že niektoré bloky sú až po dátume vzniku. Ja neviem či mám faktúru rozúčtovať na skutočne zriadovacie náklady pred vznikom a ostatné po vzniku účtovať na príslušne 5xx účty na základe tých ofotených blokov alebo zaučtovať celú faktúru na zriadovacie tak ako napísali do textu?
Lebo ak celú tak odpisujem /nad 50tis/ ale ak by som to rozúčtovala tak zriadovacie by boli do 50tis.
Dakujem