Ela222
28.02.07,12:07
Mám zamestnanca, ktorý pracoval v našej spoločnosti celý rok 2006. Počas roku sa stal starobným dôchodcom. Požiadal nás o RZD a vyšiel mu nedoplatok 318,- Sk. No už u nás nepracuje. Z čoho mu to zrazím. Čo mám robiť? Pošlem ho na DÚ, že nech si podá daň. priznanie alebo mu vystavím potvrdenie o príjme a nech si robí čo chce.
katkaj
28.02.07,11:08
Mám zamestnanca, ktorý pracoval v našej spoločnosti celý rok 2006. Počas roku sa stal starobným dôchodcom. Požiadal nás o RZD a vyšiel mu nedoplatok 318,- Sk. No už u nás nepracuje. Z čoho mu to zrazím. Čo mám robiť? Pošlem ho na DÚ, že nech si podá daň. priznanie alebo mu vystavím potvrdenie o príjme a nech si robí čo chce.


Pokiaľ ste mu vykonali RZD za rok 2006 tak ho skúste vyzvať aby prišiel nedoplatok zaplatiť do pokladne, prípadne pošlite zúčtovanie na DÚ aby nedoplatok vymáhali oni
Martin Mocko
28.02.07,11:12
Mám zamestnanca, ktorý pracoval v našej spoločnosti celý rok 2006. Počas roku sa stal starobným dôchodcom. Požiadal nás o RZD a vyšiel mu nedoplatok 318,- Sk. No už u nás nepracuje. Z čoho mu to zrazím. Čo mám robiť? Pošlem ho na DÚ, že nech si podá daň. priznanie alebo mu vystavím potvrdenie o príjme a nech si robí čo chce.

Zašli doklado o RZ na daňový úrad - v mieste trvalého pobytu zamestnanca do 30 dní od kedy si sa dozvedela túto skutočnosť. DU si to so zamestnancom vysporiada.
katka50
28.02.07,11:57
Ak sa stal star.dôchodcom v priebehu roka, urobil si mu RZ a mal nárok na celú odpoč.položku 90.816,- Sk /nebol st.dôchodca od 1.1.2006/ako mu vyšiel nedoplatok?
Ela222
28.02.07,12:54
Stal sa dôchodcom počas roka 2006 a uplatnila som mu odpoč. položku 90816,- Vracala som mu však nejaké odvody zo sociálnej poisťovne a dodaniť sa to dalo až na konci roka, tak mu vznikol nedoplatok.