katuska3
28.02.07,14:53
ahojte,
chela by som VAs poprosit o radu,robim danove priznanie ,kde zamestnanec mal 2 zamestnavatelov za rok.U jedneho zamestnavatela pracoval len jeden mesiac,do dnesneho dna mu nebola zaslana ani vyplatna paska ,sice peniaze mu prisli na ucet ,ale ani zapocet nezaslali a ked som im napisala list ze ziadam o potvrdenie o vyplt.prijmoch za rok2006 neozvali sa a uz som posielala aj druhy list a zase nic.Je to sice len nejak.8000 prijem ale aj tak.Ak mi to nedorucia ako mam zahrnut tento prijem do dan.priznania.
http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
Dakujem pekne za kazdu radu

a este by som sa chcela spytat,ak zivnostnik kt.si v roku 2006 robil zuct.zdrav.poistenia a vysiel mu nedoplatok ,kt.zaplatil samozrejme.To bolo vlastne za rok 2005. Uz v roku 2006 zivnost nema a bol zamestnany v trvalom prac.pomere.Moze si zahrnut nedoplatok zdrav.poistenia do dan.priznania za rok 2006?



dakujem http://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif
katuska3
28.02.07,14:21
nikto neviete ani na jedno odpovedat?
Zoltán Kovács
28.02.07,14:45
ahojte,
chela by som VAs poprosit o radu,robim danove priznanie ,kde zamestnanec mal 2 zamestnavatelov za rok.U jedneho zamestnavatela pracoval len jeden mesiac,do dnesneho dna mu nebola zaslana ani vyplatna paska ,sice peniaze mu prisli na ucet ,ale ani zapocet nezaslali a ked som im napisala list ze ziadam o potvrdenie o vyplt.prijmoch za rok2006 neozvali sa a uz som posielala aj druhy list a zase nic.Je to sice len nejak.8000 prijem ale aj tak.Ak mi to nedorucia ako mam zahrnut tento prijem do dan.priznania. Kým nemáš potvrdenie o príjme nemôžeš urobiť DP. Treba im pohroziť inšpektorátom práce.
http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
Dakujem pekne za kazdu radu

a este by som sa chcela spytat,ak zivnostnik kt.si v roku 2006 robil zuct.zdrav.poistenia a vysiel mu nedoplatok ,kt.zaplatil samozrejme.To bolo vlastne za rok 2005. Uz v roku 2006 zivnost nema a bol zamestnany v trvalom prac.pomere.Moze si zahrnut nedoplatok zdrav.poistenia do dan.priznania za rok 2006?



dakujem http://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif

Odpoveď viď červeným. Na druhú otázku bohužiaľ ti neviem dať odpoveď. Skúsenejši ti určite daju odpoveď.
Anja111
28.02.07,14:54
ahojte,
chela by som VAs poprosit o radu,robim danove priznanie ,kde zamestnanec mal 2 zamestnavatelov za rok.U jedneho zamestnavatela pracoval len jeden mesiac,do dnesneho dna mu nebola zaslana ani vyplatna paska ,sice peniaze mu prisli na ucet ,ale ani zapocet nezaslali a ked som im napisala list ze ziadam o potvrdenie o vyplt.prijmoch za rok2006 neozvali sa a uz som posielala aj druhy list a zase nic.Je to sice len nejak.8000 prijem ale aj tak.Ak mi to nedorucia ako mam zahrnut tento prijem do dan.priznania.
http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
Dakujem pekne za kazdu radu

a este by som sa chcela spytat,ak zivnostnik kt.si v roku 2006 robil zuct.zdrav.poistenia a vysiel mu nedoplatok ,kt.zaplatil samozrejme.To bolo vlastne za rok 2005. Uz v roku 2006 zivnost nema a bol zamestnany v trvalom prac.pomere.Moze si zahrnut nedoplatok zdrav.poistenia do dan.priznania za rok 2006?



dakujem http://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif
Nedoplatok z RZ ZP si nemôže zahrnúť do DP za r. 2006, keď už nemá živnosť. Ak si chce nedoplatok uplatniť musí podať dodatočné DP za r. 2005.
katka50
28.02.07,17:40
Ja si myslím, že keď si podáva daňové priznanie za r.2006, pripočíta si k zrazenému poistnému, ktoré mu bolo zrazené z príjmu z prac.pomeru aj nedoplatok z RZ ZP za r. 2005.
Majka
01.03.07,08:59
Ja si myslím, že keď si podáva daňové priznanie za r.2006, pripočíta si k zrazenému poistnému, ktoré mu bolo zrazené z príjmu z prac.pomeru aj nedoplatok z RZ ZP za r. 2005.

Mam tiez podobny problem manzel bol v r. 2005 SZCO a k 31.12.2005 zrusil zivnost, v roc. zuct. poistneho mu vysiel velmi vysoky nedoplatok na zdravot.poisteni kt. zaplatil 30.9. v r. 2006 uz bol zamestnany na TPP cely rok, teraz mu roc.zuctovanie dane a postneho robi zamestnavatel. Je taka moznost ze by sto poistne mohol uplatnit? nezda sa mi to korektne ale bohuzial ani v nakladoch ten nedoplatok nefigoroval kedze zivnostu uz neexistuje.Mozte ma prosim odkazat na konkret.zakon kt. to usmernuje ze by mal narok si to uplatnit?
hari
01.03.07,10:13
Ahojte, mohol by mi niekto poradiť - príp. preložiť z potvrdenia od rakúskeho zamestnávateľa, čo znamená: "sonst.Zlg." a SV-Beitr." ? vopred veľmi pekne ďakujem.
Majka
01.03.07,10:14
prosim nikto nevie poradit?
Petas
21.12.08,12:09
Mam podobny problem ako KATUSKA3.
Skoncil som PP u zamestnavatela a dal mi len Potvrdenie o zdanitelnej mzde, ale zapocet mi nechce poslat.
Uz som mu napisal druhy doporuceny list a stale nic.
Da sa to nejako poriesit, alebo sa musim zmierit ze uz ten zapocet nikdy neuvidim?

Dakujem
veronikasad
21.12.08,18:48
Mam podobny problem ako KATUSKA3.
Skoncil som PP u zamestnavatela a dal mi len Potvrdenie o zdanitelnej mzde, ale zapocet mi nechce poslat.
Uz som mu napisal druhy doporuceny list a stale nic.
Da sa to nejako poriesit, alebo sa musim zmierit ze uz ten zapocet nikdy neuvidim?

Dakujem
Robil si na pracovnú zmluvu alebo na dohodu ? Na dohodu sa zápočet nevystavuje.
karcoolka1
03.01.09,17:16
Mňa by zaujímalo, aký je termín povinnosti poslať potvrdenie o príjme dohodárovi a §? Ďakujem!
Orsz
03.01.09,17:18
Mňa by zaujímalo, aký je termín povinnosti poslať potvrdenie o príjme dohodárovi a §? Ďakujem!

Ja dávam potvrdenie vždy po ukončení PP aj dohodárovi spolu s vyplatenou mzdou. Ak neskončil, snažím sa mu to dať do 15.2. kvôli zúčtovaniu dane ako aj ostatným zamestnancom.
karcoolka1
03.01.09,17:36
Našla som: par. 39, odst. 5, písm. a zákona o dzp, termín je do 10.3.
Dúfam, že je to ono.
karcoolka1
03.01.09,17:37
Ja dávam potvrdenie vždy po ukončení PP aj dohodárovi spolu s vyplatenou mzdou. Ak neskončil, snažím sa mu to dať do 15.2. kvôli zúčtovaniu dane ako aj ostatným zamestnancom.

Súhlasím, aj ja vždy dávam po ukončení pp. Ide o to, že zam-teľ chce spraviť zam-ovi napriek v medziach zákona.
STRELEC
03.01.09,17:51
Mam podobny problem ako KATUSKA3.
Skoncil som PP u zamestnavatela a dal mi len Potvrdenie o zdanitelnej mzde, ale zapocet mi nechce poslat.
Uz som mu napisal druhy doporuceny list a stale nic.
Da sa to nejako poriesit, alebo sa musim zmierit ze uz ten zapocet nikdy neuvidim?

Dakujem
Zamestnávateľ ti nemôže vystaviť zápočtový list pokiaľ si pracoval na dohodu. Odpracované roky (obdobia) sa započítavajú len u pracovného pomeru (pracovná zmluva) , nie u tzv. obdobného vzťahu (niektorá z foriem dohody). Práca na dohodu sa predsa nezapočítava do odpracovaných rokov pre účely dôchodku.
Pokiaľ si pracoval skutočne na pracovnú zmluvu, tak zamestnávateľ nepostupuje správne. Bolo by od neho minimálne slušné, keby ti to potvrdenie poslal a je to samozrejme aj jeho povinnosť. Zrejme tvoje listy hádže do "archívu" (tak volám u seba odpadkový kôš :)).
Neostáva ti nič iné, len sa obrátiť na inšpektorát práce s podaním (prilož kópie listov a doporučenky) so žiadosťou o nápravu. Inšpektorát práce sice nemá možnosť zamestnávateľa prinútiť, ale už samotné začatie prešetrovania vedie spravidla k náprave. Zamestnávateľ sa totiž bude iste snažiť zbaviť sa kontroly tým, že predloží doklad, že už to má splnené. Jednak, aby sa mu nevŕtali v ďalších veciach a jednak, aby nedostal pokutu.
vema
22.03.09,15:54
Vadí, keď mám potvrdenie o príjme a nie je tam bod 10 Suma na ďalšie vzdelavanie zdravot. pracovníka atď, ale je to tlačivo staršie, kde sa to ešte neuvádzalo? Ďakujem.