wewe0
28.02.07,14:45
Dobry den,

vzhladom k tomu ze sa tu skoro vobec nepise o moznostiach podnikania "offshore" tak sa chcem spytat ci s takym dacim tu niekdo ma skusenosti alebo kvalitne informacie.
Chcel by som vediet ake sa tam vyskytuju problemy a co na druhej strane je pozitivne. Niektore informacie som si uz nasiel, ale vseobecne na slovenskych weboch o tom je minimum.
Dufam, ze sa niekdo najde kto mi bude vediet zodpovedat otazky ohladne podnikania cez offshore's.
Dakujem,

Erik.
rickman
28.02.07,15:08
a ide ti len o vyhnutie sa zaplateniu dane z prijmov?
Johanka
28.02.07,17:15
mimotemy Ak chceš vedieť o čom mu ide, pozri sem http://www.porada.sk/search.php?searchid=2150965
Z času načas nový zámer ;) .
Zoltán Kovács
28.02.07,17:16
mimotemy Ak chceš vedieť o čom mu ide, pozri sem http://www.porada.sk/search.php?searchid=2150965
Z času načas nový zámer ;) .


ten odkaz nefunguje. Asi téma je uzamknutá.
rickman
28.02.07,18:16
mimotemy Ak chceš vedieť o čom mu ide, pozri sem http://www.porada.sk/search.php?searchid=2150965
Z času načas nový zámer ;) .

No jo nefunguje ten link, ale aj tak - pracka ako pracka ;)
Johanka
28.02.07,18:27
Funguje to, je to odkaz na všetky príspevky wewe0.
Môžete nakuknúť aj cez profil :) .
rickman
28.02.07,18:45
Funguje to, je to odkaz na všetky príspevky wewe0.
Môžete nakuknúť aj cez profil :) .

Johanka, dal som si tu namahu precitat vsetky tie temy, no k nicomu konkretnemu som sa nedostal..
Raz ide zakladat brigadnicku agenturu, potom uploaduje subory a medzitym kupuje ready-made spolocnosti..
Teraz sme sice v offshore teme, a tomu nerozumiem uz absolutne. :)

wewe0:
Zriadenie offshore-ky stoji na Caymanoch zhruba 500 USD a jej prevadzka tiez nie je narocna, pokial zarabas vela a tvoja dan z prijmov by bola vacsia ako naklady na offshore-ku.
Skus nieco konkretne, v com chces zacat atd. hoci aj cez SS ako nejaky dalsi napad ;)

:rolleyes:
Johanka
28.02.07,18:47
Myslím, že mu občas niekto niečo nakuká, on sa nadchne, pozisťuje o čo ide a zase vyfučí ...:) . Jeho zámer je jasný - nerobiť a zarobiť :D .
ajobs
28.02.07,19:46
To wewe0: myslím, že sa tu najdu ľudia, ktorí seriózne pracujú v oblasti offshore, ale musím ťa upozorniť, že na to treba 2 veci:

1. mať serióznu predstavu o tom, na čo konkrétnu offshore štruktúru využiť - ide predovštkým o spoločnosti, ktoré majú pomerne vysoký zisk,

2. mať peniaze - tieto info sú PAY.
wewe0
12.03.07,19:47
Johanka: vies niekdo ako ja sa najprv chce v danej problematike vzdelat a az potom zacat. Ked nieco neviem co je tak sa spytam. Myslim si ze nato to tu je vytvorene. Ale pokial ta bavi kritika na moju osobu, kludne pridaj, mozno ze si aspon ty ulavis.


Ostatnim dakujem za odpovede. Nakoniec som si zacal vyhladavat informacie v nemcine a dopatral som sa k nejakym uspokojivym odpovediam. Len ma zaujimalo fungovanie offshore's.

Erik
cooolor
06.01.08,23:18
Zdravim, mna by tiez zaujimali nejake detaily ak mate chut podelit sa.... rad by som si zalozil firmu, najlepsie na cypre a hladam nejake presnejsie informacie ako to realizovat bez sprostredkovatela (vycestovat na cyprus osobne). vopred dakujem!
martinius
07.01.08,07:49
Ja som z toho robila diplomovú prácu, myslím, že diplomky sa teraz dajú aj nete vyhľadávať. Áno, existujú špecializované firmy, ktoré sa zaoberajú zakladaním offshore spol., v SR je to napr. Akont, v ČR ich pôsobí viac, stačí dať do google alebo seznam.
ajobs
07.01.08,22:01
Zdravim, mna by tiez zaujimali nejake detaily ak mate chut podelit sa.... rad by som si zalozil firmu, najlepsie na cypre a hladam nejake presnejsie informacie ako to realizovat bez sprostredkovatela (vycestovat na cyprus osobne). vopred dakujem!

A prečo práve na Cypre ?
Hlava222
18.08.08,16:29
Zdravicko, zhanam info. o fungovani offshore (SAE seychely) nasa spol. nakupuje tovar v CN a predava ho v SR. chcel by som medzi mas a CZ vlozit este spol zo Seychel ktora by nam optymalizovala dan. neviete ako sa na to pozeraju danovaci? na co si dat pozor? nevyhody... Dakujem
6313
19.11.09,13:00
pytaj sa, kludne
romeo13
19.11.09,22:19
Zalozit offshore spolocnost je velmi jednoduche, staci mat stredne pokrocilu znalost anglictiny a na nete si najdete velmi rychlo vsetko potrebne.

O vyhodach takejto spolocnosti netreba pre nasincov ani hovorit - u nas nie je prijem z dividend predmetom dane z prijmov, ostatne si snad uz domyslite sami.

Co sa tyka tajnoskarstva, su na trhu firmy, ktore si za taketo "poradenstvo" pytaju nekrestanske, ba snad aj nemoslimske peniaze ;-) Ale su aj take, ktore su cenovo prijatelnejsie. Avsak niet nad to, ked si vsetko dokazete nakoniec zabezpecit sami, pripadne s asistenciou niekoho skuseneho. Setri to nielen peniaze, ale zabezpecuje to aj akysi pocit bezpecia a samostatnosti.
bv_alexandra
20.11.09,05:44
Zdravicko, zhanam info. o fungovani offshore (SAE seychely) nasa spol. nakupuje tovar v CN a predava ho v SR. chcel by som medzi mas a CZ vlozit este spol zo Seychel ktora by nam optymalizovala dan. neviete ako sa na to pozeraju danovaci? na co si dat pozor? nevyhody... Dakujem
Tu treba podla môjho názoru aj poriadne prestudovať zákon o DPH, nakoľko v niektorých prípadoch je aj takáto spoločnost povinná sa registrovať pre platcu DPH.
;):)
6313
15.01.10,13:29
problemom nie je zalozit offshore spolocnost ale vymsliet a realizovat samotnu existenciu takehoto subjektu aby to bolo vyhodne pre toho kto s to zalozil a aby nikoho nezavreli.....
MatoB
15.01.10,19:30
Tu treba podla môjho názoru aj poriadne prestudovať zákon o DPH, nakoľko v niektorých prípadoch je aj takáto spoločnost povinná sa registrovať pre platcu DPH.
;):)

Seychellska spolocnost a platca slovenského DPH??? hmmm dobréé:D:D
Ak si mala na mysli napr Seychellske alebo Caymanské .... Offshore spolocnosti DPH ani nepoznajú a ked ano existuju tam 20rocne danove prazdniny tak isto ako na slovensku 10 rocne. Tam sa neplati ziadna dan len rocny registracny poplatok. Ja to prirovnavam napriklad domene aj za tu si musis platit inak exspiruje a mas smolu tak isto je to s Offshore nezaplatis mas po firme

Co sa tyka zalozenia nie je to tazke zabezpecuje to napr. companyconsulting.sk ale nezabudajte ze take ruzove to zas nie je napr SK banky blokuju ucty takymto firmam a mam pocit, ze to dost ubera na klinetele, ved si predstavte, ze ste v e-shope a najdete tam super ponuku ze zavolate ci to maju na sklade a namiesto firma, s.r.o. Bratislava tam bude Company , Ltd, Seychelles Victoria Mahé.
stan1ey
26.04.12,09:50
Zaujímalo by ma, ako fungujú prevody, keď ich naše banky blokujú ...
Keby som chcel zo svojej firmy zaplatiť vystavenú faktúru spoločnosti LTD s účtom na Seychelles ... a či môžem takúto faktúru uznať ako daňový výdavok v účtovníctve v SR u sro alebo u živnosti (samozrejme bola by to faktúra za reklamnú/sprostredkovateľskú činnosť)
A ešte by ma zaujímalo či mi nemôžu peniaze v Seychelles zmajetniť (štát/banka)
hornak.ebsr
26.04.12,14:47
Zaujímalo by ma, ako fungujú prevody, keď ich naše banky blokujú ...
Keby som chcel zo svojej firmy zaplatiť vystavenú faktúru spoločnosti LTD s účtom na Seychelles ... a či môžem takúto faktúru uznať ako daňový výdavok v účtovníctve v SR u sro alebo u živnosti (samozrejme bola by to faktúra za reklamnú/sprostredkovateľskú činnosť)
A ešte by ma zaujímalo či mi nemôžu peniaze v Seychelles zmajetniť (štát/banka)

Nestretol som sa zatiaľ s blokovaním prevodov do daňových rajov.
Je to klasicky medzinárodný prevod, zakladal som už pár Offshore spoločností a nebol problém ani s otvorením účtu v SR.

Mám dojem, že si mýlite Offshore a krajiny na čiernej listine (severná/južná afrika), ktoré sú špecifické praním špinavých peňazí. Slovenské úrady nemajú problém s jurisdikciami ako Seychelly, Belize, Caymany, Man, ...

Offshore konečne prichádza do módy aj v SR (vyše 3000 veľkých spoločností už presunulo sídlo do daňového raja) takže myslím, že je informácií dostatok.

Vrátim sa k odpovedi:
1. Áno takáto faktúra je daňový výdavok pokiaľ si ho viete zdôvodniť.
2. Znárodniť môže každá krajina čokoľvek. Ale offshore jurisdikcie si zakladajú na pocite bezpečia "klientov" (prívetivá legislatíva, žiadna alebo minimálna dane, nízke poplatky štátu, ...) takže vo väčšine prípadov sa nie je čoho báť.

Každá jurisdikcia je špecifická preto je lepšie poradiť sa s profesionálom a vybrať jurisdikciu, ktorá sa najviac hodí konkrétnym požiadavkám.
stan1ey
26.04.12,15:39
Najviac by mi vyhovolava práve Seychelly. Neobávam sa ničoho až na vyčistenie mojich účtov štátom ... videli ste film podľa skutočnej udalosti "Kokain"? tak ide presne o to, z čoho mám strach, štát (tuším Panama) mu zobrala všetko čo na účtoch mal a bolo toho naozaj veľa :-)
hornak.ebsr
26.04.12,18:08
Film s názvom "Kokain" hovorí sám za seba.
Skutočnosť je diametrálne iná.
profesional
02.05.12,11:49
Vsetkym amaterom zelam pekny den.
Dnes danova optimalizacia nie je urcena pre kazdeho. Ona ja sice mozna uz vela rokov. Ale kazdym rokom sa vytvaraju v nasom pravnom poriadku nove a nove prekazky. Co vzdy zdvyhne hranicu od ktorej sa to este oplati.
Prevazna csast firiem v SR nikdy nezarobi tolko, aby sa im oplatilo vobec rozmyslat o offshore strukture.
Dnes uz vonkoncom nestaci iba zalozit firmu na Seychellach a proste si fakturovat od brucha do brucha.
Mame tu medzinarodne devizove pravo a dalsie veci. Daniari maju dnes pomerne pokrocile znalosti aj medzinarodneho prava.
Na beznom webe nenajdes ziadne detaily, ktore by sa dali realne uplatnit v SR.
Moznosti tu su, ale sa cudujem ludom ktorych by rocna dan vysla na 2000 Eur, ze chcu ist do offshore kde naklady na prevadzku a vsetko s tym suvisiace ho vyjde na raz tolko..
Vo vseobecnosti je mozne povedat, ze aktualnou hranicou zisku pri ktorej sa oplati optimalizovat je podla jednotlivych odvetvi od 200.000 Eur zisku pred zdanenim vyssie.
Nic menej optimalizovat zmysel nema.
Napriklad v roku 2012 pri optimalizacii zisku 500,000 Eur dosiahnete efektivnu danovu a poplatkovu zataz na urovni od 4,50 do 6,00 percenta.
hornak.ebsr
02.05.12,18:29
Vsetkym amaterom zelam pekny den.
Dnes danova optimalizacia nie je urcena pre kazdeho. Ona ja sice mozna uz vela rokov. Ale kazdym rokom sa vytvaraju v nasom pravnom poriadku nove a nove prekazky. Co vzdy zdvyhne hranicu od ktorej sa to este oplati.
Prevazna csast firiem v SR nikdy nezarobi tolko, aby sa im oplatilo vobec rozmyslat o offshore strukture.
Dnes uz vonkoncom nestaci iba zalozit firmu na Seychellach a proste si fakturovat od brucha do brucha.
Mame tu medzinarodne devizove pravo a dalsie veci. Daniari maju dnes pomerne pokrocile znalosti aj medzinarodneho prava.
Na beznom webe nenajdes ziadne detaily, ktore by sa dali realne uplatnit v SR.
Moznosti tu su, ale sa cudujem ludom ktorych by rocna dan vysla na 2000 Eur, ze chcu ist do offshore kde naklady na prevadzku a vsetko s tym suvisiace ho vyjde na raz tolko..
Vo vseobecnosti je mozne povedat, ze aktualnou hranicou zisku pri ktorej sa oplati optimalizovat je podla jednotlivych odvetvi od 200.000 Eur zisku pred zdanenim vyssie.
Nic menej optimalizovat zmysel nema.
Napriklad v roku 2012 pri optimalizacii zisku 500,000 Eur dosiahnete efektivnu danovu a poplatkovu zataz na urovni od 4,50 do 6,00 percenta.

S väčšinou súhlasím, celkom trefne vysvetlené pre laikov ...
Ale samozrejme záleží od jurisdikcie, rozsahu podnikania a ďalších 1987 faktorov ...