rommy
28.02.07,16:46
Ahoj poraďáci môžete mi prosím pomôcť s nasledovným prípadom? Dnes nám prišla faktúra v EUR a šéf sa ma opýtal, či ju môže zaplatiť zo svojho účtu a firma ju potom vyplatí jemu na jeho účet v SKK, že aby sa ušetrilo na bank. poplatkoch... Podľa môjho názoru by sa to nemalo, poradíte?
VTerezka
28.02.07,15:57
Samozrejme, že by sa to nemalo. Na to máte ako firma svoje účty a pokladnu. Otázka znie podľa mňa inak. Ak to takto šéf naozaj chce, treba vymyslieť, ako to zaúčtovať. Na jednej strane možno ušetríte bankové poplatky, na druhej strane idete do rizika pri daňovej kontrole ako toto vysvetliť zároveň s rizikom, že niekto môže spochybniť tento výdavok ako daňový,hm? Mne sa to tiež stáva, snažím sa to všetko riešiť cez firemné platby.
jamis
28.02.07,16:01
Ahoj poraďáci môžete mi prosím pomôcť s nasledovným prípadom? Dnes nám prišla faktúra v EUR a šéf sa ma opýtal, či ju môže zaplatiť zo svojho účtu a firma ju potom vyplatí jemu na jeho účet v SKK, že aby sa ušetrilo na bank. poplatkoch... Podľa môjho názoru by sa to nemalo, poradíte?
Ja by som to nerobila...najlepšie je cez účet firmy. Môžeš s tým mať problém pri kontrole.