JDM
28.02.07,19:40
Ak sa skončí prac.pomer dohodou, má zamestnanec nárok na podporu v nezamestnanosti, a musí zamestnávateľ vyplatiť odstupné? Myslím si, že podporu dostane, a odstupné sa nevypláca. Ďakujem.
Danila
28.02.07,18:41
Ak spĺňa podmienky pre podporu, tak áno. Odstupné sa nevypláca.
endrju
28.02.07,18:42
Ak sa skončí prac.pomer dohodou, má zamestnanec nárok na podporu v nezamestnanosti, a musí zamestnávateľ vyplatiť odstupné? Myslím si, že podporu dostane, a odstupné sa nevypláca. Ďakujem.

Informácie sú príliš stručné - nedá sa odpovedať jednoznačne ani "áno" a ani "nie".

P.S.
Pred niekoľkými dňami bola dosť podrobná diskusia aj o tejto otázke v tejto téme:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=44544
veronikasad
28.02.07,19:21
Ak sa skončí prac.pomer dohodou, má zamestnanec nárok na podporu v nezamestnanosti, a musí zamestnávateľ vyplatiť odstupné? Myslím si, že podporu dostane, a odstupné sa nevypláca. Ďakujem.

Ak zamestnanec dostane od zamestnavatela vypoved z dovodu organizacnych zmien a skonci pracovny pomer pred zacatim plynutia vypovednej doby, ma narok na odstupne. Na podporu v nezamestnanosti ma narok len vtedy, ak v poslednych 4 rokoch ma platene poistenie v nezamestnanosti aspon 3 roky.

--------
Veronika
JDM
28.02.07,19:41
Ak sa skončí prac.pomer dohodou, má zamestnanec nárok na podporu v nezamestnanosti, a musí zamestnávateľ vyplatiť odstupné? Myslím si, že podporu dostane, a odstupné sa nevypláca. Ďakujem.

Len teraz som sa dozvedela podrobnosti: zamestnanec má nájdené nové zamestnanie, ale chce so zamestnávateľom vybabrať. Naopak, ak sám dá výpoveď, alebo ukončí prac. pomer dohodou, zamestnávateľ má okamžitú náhradu. Bolo by zrejme dobré, keby sa navzájom obe strany dohodli na ukončení PP dohodou.
Džudi
01.03.07,11:01
Odstupne sa do VZ do ZP ani SP nezahrňa, ako je to so zdaňovaním ?
Keď som si pozerala zákon , vychádza mi že to zamestnancovi zdaním. Čo vy na to ? Vďaka
vikinka
01.03.07,11:03
Pri odstupnom sa zráža daň,ZP a SP sa neodvádza.
Tweety
01.03.07,11:03
Odstupne sa do VZ do ZP ani SP nezahrňa, ako je to so zdaňovaním ?
Keď som si pozerala zákon , vychádza mi že to zamestnancovi zdaním. Čo vy na to ? Vďaka
Je to zdaniteľný príjem.
IVEB
26.03.07,06:34
Možno hlúpa otázka, ale ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodli na rozviazaní pracovného pomeru uvádza sa k dátumu 31.3.2007 alebo 30.3.2007 , nakoľko 31.3.2007 je sobota.
STRELEC
26.03.07,06:36
Dal by som 31.03, aby bol celý mesiac. Je to skôr lepšie z hľadiska zamestnanca. U zamestnávateľa je to jedno.
Tweety
26.03.07,06:37
Možno hlúpa otázka, ale ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodli na rozviazaní pracovného pomeru uvádza sa k dátumu 31.3.2007 alebo 30.3.2007 , nakoľko 31.3.2007 je sobota.
Koniec mesiaca je 31.3., tak tento dátum, nič nemení na tom, že je to nepracovný deň.
STRELEC
26.03.07,06:37
Závisí to aj toho, čo ďalej bude s poistením zamestnanca. Napr. aby nemusel dorovnávať zdravotné poistenie.