zawin
28.02.07,19:52
Dobry den.
Kedze sa uz dlhsie zaujimame o elektroniku, chceli by sme na internete predavat elektronicke stavebnice. Je to vlastne taky polotovar co budeme predavat mi vlastne posleme suciastky a plosny spoj a oni si to uz doma poskadaju.

Mame ale zopar problemov:
1 )budeme musiet platit dane? lebo mi tie suciastky kupujeme uz s DPH.
2 ) Netreba tie stavebnice certifikovat alebo nieco podobne pred ich predajom
3 ) Zivnost bude napisana na moju tetu. Budeme chapany ako zamestnanci? Alebo sa to da vyriesit aj inak, aby nemusela platit poistenie za kazdeho zo zamestnancov?
4 ) Bude nam stacit zivnost zamerana na "Sprostredkovanie obchodu" alebo ju bude treba rozsirit?

Vopred pekne dakujem za odpovede.
Mozno sa vam zdaju tie otazky smiesne ale s podnikanim len zaciname, sme len studenti a takto si chceme privirobit popri skole.
redie
02.03.07,07:10
Dobry den.
Kedze sa uz dlhsie zaujimame o elektroniku, chceli by sme na internete predavat elektronicke stavebnice. Je to vlastne taky polotovar co budeme predavat mi vlastne posleme suciastky a plosny spoj a oni si to uz doma poskadaju.

Mame ale zopar problemov:
1 )budeme musiet platit dane? lebo mi tie suciastky kupujeme uz s DPH.
3 ) Zivnost bude napisana na moju tetu. Budeme chapany ako zamestnanci? Alebo sa to da vyriesit aj inak, aby nemusela platit poistenie za kazdeho zo zamestnancov?


K tvojim predchadzajucim dvom otazkam...
1) kedze budete prevadzkovat zivnst, resp. teta bude, urcite bude musiet platit dan z prijmov.
Co sa tyka DPH, ak predpokladate mat obrat za rok vacsi ako 1,5 mil. SK (pozri zákon o DPH, § 4) budete sa musiet aj zaregistrovat na DPH. Ak nepredpokladate prekrocenie vysky obratu, cena za ktoru nakupujete, povazujte za celkovu (aj vratane DPH)

3) Ako zamestnanci budete chapani len v pripade, ze vas teta zamestna, cize ak nebudete u tety zamestnani, nemusi za vas platit odvody, ani vas nahlasit na DU.;)

Dufam, ze som trochu pomohla.:D
profesional
14.06.07,16:06
Ak chcete predavat otvorene elektronicke obvody, ktore by mohli byt pri priamom dotyku pri napojeni na elektrocku siet zdraviu, alebo zivotu nebezpecne, musis mat tento tovar riadne certifikovany. Zaroven sa na to vztahuju osobitne podmienky legislativy.
Uz mas vybudovany internetovy obchod? Ak nie, daj vediet a poradim ti..
Timka1
14.06.07,16:15
Poznám jednu firmu čo predáva elektronické stavebnice a má dosť veľké postavenie na slovenskom trhu, majú aj svoju stránku www.avelmak.sk, skúste sa pozrieť, myslím, že ak sa z nimi spojíte, určite poradia ohľadom certifikácie. Veľa šťastia.