seza
28.02.07,21:33
Chcela by som sa len uistiť, či mi poradili kolegovia správne, že zamestnanec, ktorý u nás začal pracovať v priebehu roka a podpíše teraz Žiadosť o RZD (kde okrem iného potvrdzuje aj to, že namal žiadne iné príjmy), nemusí dokladovať mesiace, počas ktorých u nás nepracoval, napr. potvrdením z NÚP? 1 mesiac dokonca nevie dokladovť vôbec, pretože ani nepracoval, ani nebol evidovaný na ÚP. Môžem mu vykonať RZD?
Orsz
28.02.07,20:39
Chcela by som sa len uistiť, či mi poradili kolegovia správne, že zamestnanec, ktorý u nás začal pracovať v priebehu roka a podpíše teraz Žiadosť o RZD (kde okrem iného potvrdzuje aj to, že namal žiadne iné príjmy), nemusí dokladovať mesiace, počas ktorých u nás nepracoval, napr. potvrdením z NÚP? 1 mesiac dokonca nevie dokladovť vôbec, pretože ani nepracoval, ani nebol evidovaný na ÚP. Môžem mu vykonať RZD?

Môžeš. Ja si takéto obdobia dokladujem ešte čestným vyhlásením, že v tej dobe nepoberal príjmy ani nebol evidovaný na ÚP, a on to podpíše.
seza
28.02.07,20:45
Ďakujem všetkým za odpovede, ktoré som v tejto nočnej hodine skutočne nečakala. Spíte vôbec niekedy?
Johanka
28.02.07,20:53
Však vidíš , že nikdy nespíme ... Na čo aj?

K téme - ja od zamestancov žiadne čestné vyhlásenia nevyžadujem. V žiadosti o RZD zamestnanec vyhlasuje, že mal príjmy od x zamestnávateľov, čo dokladá potvrdeniami a vyhlasuje, že nepoberal iné príjmy ( z podnikania, ......). Iba ich upozorním na toto vyhlásenie a mierne postraším z dôsledkami neuvážených vyhlásení :) . By ste sa čudovali, koľkí sa začnú priznávať :D . Keby som mu dala podpísať čestné vyhlásenie, tak v živote "nekápne božskou" ;) .
Orsz
01.03.07,08:35
To je super Johanka, to som mohla vedieť aj skôr. Ale som veľmi rada, lebo mám ešte dosť ľudí, ktorí nemajú vydokladovaných pár dní - medzi prechodom od skončenia PP do registrácie na Úrade práce - väčšinou je to 5-7 dní. Tak som rada, že sa môžem vrhnúť na ročné zúčtovania, lebo žiadosti mám väčšinou podpísané. Takže na záver: opäť som sa presvedčila, že naša PORADA je niečo úžasné.
katkaj
01.03.07,08:37
To je super Johanka, to som mohla vedieť aj skôr. Ale som veľmi rada, lebo mám ešte dosť ľudí, ktorí nemajú vydokladovaných pár dní - medzi prechodom od skončenia PP do registrácie na Úrade práce - väčšinou je to 5-7 dní. Tak som rada, že sa môžem vrhnúť na ročné zúčtovania, lebo žiadosti mám väčšinou podpísané. Takže na záver: opäť som sa presvedčila, že naša PORADA je niečo úžasné.

Nakoľko v žiadosti o RZD už raz niečo prehlasujú tak čestné prehlásenie by to zdupľovalo. ;)
Načo si robiť zbytočné starosti a prácu navyše. Máme jej aj tak dosť ;)