okana
28.02.07,23:06
Prosím veľmi o radu,

pri kúpe auta od inej spoločnosti 12.2., mám počkať na prepis auta na dopr. inšpektoráte, alebo sa malo podať DP do 15 dní od dátumu v zmluve., t.j. do 27.2? Prosím o radu, lebo názory sa rôznia a potrebovala by som si to ujasniť. Viem, že sa uvádza 15 dní od začatia používania na podnikanie, je to potom deň, kedy sa prvykrát brali PHM od kúpy auta? Nemám v tom žiaľ jasno. Diky moc
okana
28.02.07,22:24
prosím pomôžte
jamajka
28.02.07,22:51
Prosím veľmi o radu,

pri kúpe auta od inej spoločnosti 12.2., mám počkať na prepis auta na dopr. inšpektoráte, alebo sa malo podať DP do 15 dní od dátumu v zmluve., t.j. do 27.2? Prosím o radu, lebo názory sa rôznia a potrebovala by som si to ujasniť. Viem, že sa uvádza 15 dní od začatia používania na podnikanie, je to potom deň, kedy sa prvykrát brali PHM od kúpy auta? Nemám v tom žiaľ jasno. Diky moc

Ja vždy počkám kým nám nepridelia evidenčné číslo a hneď tým dňom ho zaradím do používania a zanesiem priznanie k dani z MV. Musíš dávať pozor aby si v účte nemala žiadne náklady na vozidlo, kým nedáš priznanie na DzMV. Najmä zákonná poistka sa platí hneď pri prihlásení.