MrSanter
28.02.07,22:51
Zdrawím všetkých. Mám trochu delikátnejší problém, ale dúfam, že sa nájde niekto, kto by mi vedel poradiť.
Počítač mám vlastnoručne poskladaný. Za rok a pol som vymenil 3 grafiky. Momentálne mám Gigabyte nVidia 6600GT 128Mb.Doteraz som nemal problém, ale asi pred týždňom mi začal nVidia sentinel vyhadzovať hlášku, že grafika má nedostatok šťavy a preto sa jej výkon znižuje na minimum. Najprv to bolo iba v hrách, potom už aj normálne pri obyčajnej práci.
Čím to môže byť? Čo mi odchádza? Zdroj som zbavil všetkej nepotrebnej záťaže, a aj kartu som skúšal na kamarátovom počítači a asi 4 hodiny šla bez problémov, takže v nej to nieje? Môže byť problém v doske?
marekmm
01.03.07,05:58
Ma ta grafika pridavne napajanie zo zdroja ? Nie je slaby zdroj ? Nove procesory maju uz dost velky odber a nejaky 300W neznackovy zdroj by mohol byt slaby. Skusil by som si niekde pozicat lepsi zdroj a odsledovat ci sa to bude dial aj potom.
Gabovic
10.03.07,13:20
Skoda ze si neuviedol tvoju zostavu pretoze je potom tazko radit. Je vseobecne zname, ze AGP potrebovali vacsinou uz pridavne napajanie hlavne model GT (ak sa bavime o 6600 NVIDII). PCI-e rozhranie ale uz vie preniest resp. dodat až 75W, takže tam 6600 prídavné napajanie nema.

Co by som skusil je jednoznacne prv odinstalacia a reinstalacia ovladaca, potom zapozicat zdroj ak by to nepomohlo a vyskusat, v dalsom pripade reinstall celeho systemu a naposledy to uz moze byt asi len doska.
sea
11.03.07,12:59
Ahoj - skús toto http://www.journeysystems.com/power_supply_calculator_popup.php
prepočíta Ti presne koľko Wattov potrebuješ.
Zatiaľ ...