Daduľa
01.03.07,08:00
Prosím poradte mi,robím hlásenie za rok 2006, a teraz sa pýtam sama seba, či som to urobila spravne. 3.2.2006 sme vykonali ročné zúčtovanie dane za rok 2005. Jedna zamestnankyna si uplatnila neskoro nárok na Daňový bonus az niekedy v septembri a požiadala o doplatenie cez ročné zúčtovanie. Vo februári sme v januárových výplatách vykonali vyrovnanie dane /preplatky a nedoplatky/ so zrazenými preddavkami na dan za daný mesiac /a ešte nám vyšla nejaká časť aj na vrátenie daň.bonusu, no este asi sumu 2000,- sk zamestnávateľ doplatil zamestnankyni a žiadal si o vrátenie od DU.
Neviem či som postupovala správne, alebo som mala bonus este uplatnovať v dalších mesiacoch zo zrazených preddavkov????
Daduľa
01.03.07,09:11
Prosím, poradte niekto!!
Vdaka vopred.
tinaM
01.03.07,09:21
Prosím, poradte niekto!!
Vdaka vopred.
Ak si požiadala o vrátenie preplatku, nič sa nestalo. DÚ Ti vrátil.
Ak by si nepožiadala, vyrovnala by si to postupne v ďalších mesiacoch započítaním.
Daduľa
01.03.07,09:50
ďakujem, veľmi pekne.
marcik
08.03.07,11:06
Dnes som bola na DU a daň.bonus v prípade vyplatenia z vlast.prostriedkov má zamestnávateľ uplatňovať z predd.dane aj zrážkovej dane!! Nie požiadať o vrátenie!! Môže požiadať ale až v prehlade da daný Q. No ja mám iný problém, prosím nasmerujte ma..tiež daň.bonus vyplatil zamestnávateľ z vlast.prostriedkov, ale zároveň ho začal odpočitovať z predd.a zrážk.dani. Ako to zaúčtovať? Ja som dala sumu daň.bonusu ako pohľadávku 6480,- a každý mesiac zrážk.daň. aj predd.daň ako záväzok, a formou intern.dokladu to idem mesačne zúčtovávať.prosím poraďte, alebo ma presmerujte na poradu!!
marcik
12.03.07,07:20
nik neporadi??
veronika1
12.03.07,09:57
výplata DB z prostriedkov zam-ľ
342/311
vysporiadanie DB cez preddavky v ďalšom mesiaci
311/342

ja si 342 rozdeľujem anal. na preddavky a bonus
marcik
12.03.07,10:32
v JÚ?lebo trošku sa do toho zamotávam, nakoľko sa DB odpočituje aj od zrážkovej dane!
marcik
12.03.07,11:08
nik neporadi?
marcik
13.03.07,05:03
Dnes som bola na DU a daň.bonus v prípade vyplatenia z vlast.prostriedkov má zamestnávateľ uplatňovať z predd.dane aj zrážkovej dane!! Nie požiadať o vrátenie!! Môže požiadať ale až v prehlade da daný Q. No ja mám iný problém, prosím nasmerujte ma..tiež daň.bonus vyplatil zamestnávateľ z vlast.prostriedkov, ale zároveň ho začal odpočitovať z predd.a zrážk.dani.
Ako to zaúčtovať? Ja som dala sumu daň.bonusu ako pohľadávku 6480,- a každý mesiac zrážk.daň. aj predd.daň ako záväzok, a formou intern.dokladu to idem mesačne zúčtovávať.prosím poraďte, alebo ma presmerujte na poradu!!

Môže to tak byť?