petkor
01.03.07,08:31
Dobrý deň, mám žiadosť o radu.
Mám zamestnancov, ktorí majú aj príjmy z honorárov. V roku 2006 si podávali RZZP, kde zahrnovali aj tieto prijmy. Su dve varianty:

1. Vysli im nedoplatky z RZZP. Tento rok si uz taketo prijmy z honorarov nebudu davat do DP, pretoze su zdanovane zrazkou a opat by museli platit ZP. Takze v DP za rok 2006 budu mat iba prijmy zo zavislej činnosti. Ale čo s tým nedoplatkom ZP, ktorý zaplatili v roku 2006? Môžu vyplniť DP typ "A" a zaplatený nedoplatok pridať k strhnutému poisteniu od zamestnávateľa, alebo musia vyplniť DP typ "B"? Do ktorého riadku sa to potom musí zahrnúť? V VIII. oddieli sa jedná iba o preplatky, ak som to správne pochopila.

2. Vysli im preplatky z RZZP, nakolko som podavala dodatocne DP za rok 2005, tieto honorare som tam neuviedla (bola zrazena zrazkova dan), takze zalohove preddavky na ZP, ktore si platili v roku 2005 vysli ako preplatok. Ake danove priznanie je im treba vypisat a kam sa uvedie tento preplatok? V jednom pripade dokonca preplatok este nevratili, (musim zavolat do ZP, co sa deje), tento vobec nemam brat do uvahy?

Dakujem velmi pekne za odpovede.
petkor
03.03.07,11:34
Prosím, prosím,viete mi niekto poradiť?
Andyke
03.03.07,16:28
Preplatky z RZZP - DP typu A r. 32 navýšiť o sumu preplatku.
Nedoplatky - DP typu A r. 33
-----------
Informatívne až by mali aj iné príjmy príp. by chceli ešte prihliadať aj
na zrážkovú daň (DOV a iné )

Preplatok -Pri DP typu B sa jedná o príjem podľa § 8 , takže VIII.oddiel r. 10. Nedoplatok r. 34.
petkor
04.03.07,21:19
Dakujem velmi pekne za odpoved.
Pochopila som to spravne, mozem urobit DP typu A, aj ked preplatok alebo nedoplatok RZZP mali z § 6 - z autorskych honorarov?
Andyke
04.03.07,21:41
Až mali rok 2006 iba príjem zo záv.činnosti - tak stačí A.

DP typu B som myslela vtedy, že by chceli zrážk. daň započítať ako
preddavok (napr. kto vyživuje manželku celý rok tak sa mu to oplatí)
petkor
05.03.07,05:39
Super, moc ste mi pomohli, vrela vdaka.
Jozef Mihál
05.03.07,07:27