Olinka
01.03.07,10:32
Auto mam zaradene v majetku firmy. V technickom preukaze je uvedená spotreba 6,9 l/100 km. V skutočnosti je však spotreba iba 6,1 l/100 km.
Ako mám teraz postupovať?
Tweety
01.03.07,09:34
Auto mam zaradene v majetku firmy. V technickom preukaze je uvedená spotreba 6,9 l/100 km. V skutočnosti je však spotreba iba 6,1 l/100 km.
Ako mám teraz postupovať? Nijako. Necháš to tak. Ak máš v účte menej ako by si mala mať podľa prepočtu je to OK.
Anja111
01.03.07,09:37
Auto mam zaradene v majetku firmy. V technickom preukaze je uvedená spotreba 6,9 l/100 km. V skutočnosti je však spotreba iba 6,1 l/100 km.
Ako mám teraz postupovať?
Nechaj to tak. Asi si šikovná šoférka... Alebo si stratila nejaký bloček? V každom prípade však, DU nebude mať námietky, že máš nižšiu spotrebu. Iba v opačnom prípade, by si musela nadspotrebu preúčtovať.
Martin Mocko
01.03.07,09:47
Nechaj to tak. Asi si šikovná šoférka... Alebo si stratila nejaký bloček? V každom prípade však, DU nebude mať námietky, že máš nižšiu spotrebu. Iba v opačnom prípade, by si musela nadspotrebu preúčtovať.

Ja mám opačný problém. V technickom preukaze mám spotrebu 6,0l a spotreba sa pohybuje okolo 7,5l. Jazdím však väčšinou v meste a na krátke vzdialenosti. A v servisnej knihe k auto je napísané:
spotreba v meste: 8,0l
spotreba mimo mesta: 6,0l

Je možné problém riešiť internou smernicou? (ak ju niekto máte..poprosím hodiť ju sem) Alebo sa musím popasovať s nadspotrebou? Ak s nadspotrebou - kto pozná v Alfe modul pracovné cesty a ako to funguje?
D
Olinka
01.03.07,09:48
bločik som nestratila žiaden, som v tomto dôsledná ;) . Takže to nechám tak, dúfam, že s toho nebudem mať zle.....
Ľuba
01.03.07,09:49
Treba rozlišovať cesty v meste a mimo mesta, ak aj tak vychádza nadspotreba, rozdiel bude pripočíateľnou položkou k ZD.
Anja111
01.03.07,09:50
bločik som nestratila žiaden, som v tomto dôsledná ;) . Takže to nechám tak, dúfam, že s toho nebudem mať zle.....
Nemusíš sa báť, je to v poriadku.
Martin Mocko
01.03.07,11:04
Treba rozlišovať cesty v meste a mimo mesta, ak aj tak vychádza nadspotreba, rozdiel bude pripočíateľnou položkou k ZD.

V tom nie je problém - rozlišova cesty v meste a mimo mesta. Otázka skôr je, že pokiaľ mám iba jednu spotrebu v TP, či môžem zobrať údaje zo servisnej knižky k vozidlu a počíťa s touto spotrebou? Alebo treba internú smerniu...?
Ľuba
01.03.07,11:06
A do servisnej knižky to kto napísal ?
Martin Mocko
01.03.07,11:09
A do servisnej knižky to kto napísal ?

V servisnej knižke je jedna stránka, kde sú úplne údaje o aute - to je zápis výrobcu. Sú tam údaje o podvozku, motore, kolesách a zároveň i priemerná spotreba v meste a mimo mesta.
liba2
01.03.07,12:46
Ja mám opačný problém. V technickom preukaze mám spotrebu 6,0l a spotreba sa pohybuje okolo 7,5l. Jazdím však väčšinou v meste a na krátke vzdialenosti. A v servisnej knihe k auto je napísané:
spotreba v meste: 8,0l
spotreba mimo mesta: 6,0l

Je možné problém riešiť internou smernicou? (ak ju niekto máte..poprosím hodiť ju sem) Alebo sa musím popasovať s nadspotrebou? Ak s nadspotrebou - kto pozná v Alfe modul pracovné cesty a ako to funguje?
D
Si SZČO ? Treba sa riadiť normou uvedenou v TP a nie v servisnej knižke. A ktorú normu máš uvedenú v TP ?
Predčasom nejaká dobrá duša dala na poradu zhrnutie ako postupovať a ja som si to stiahla a trochu farebne upravila pre seba.
Tak to sem prilepím - snáď sa nebude na mňa hnevať ak spozná svoju prácu.