emve
17.01.05,18:23
To akože nikto neúčtuje notára? Ved ich ve v SR 220 "kusov".Opakujem otázku.Ako postupovať v súvislosti s DPH pri:Vyúčtovaní trov konania súdneho komisára". Prosím, vážne mi poradte.Dík
sway
17.01.05,17:57
To akože nikto neúčtuje notára? Ved ich ve v SR 220 "kusov".Opakujem otázku.Ako postupovať v súvislosti s DPH pri:Vyúčtovaní trov konania súdneho komisára". Prosím, vážne mi poradte.Dík

Uveď konkrétny prípad : faktúra?, zálohy a potom vyúčtovanie??? - jasne že účtujem notárske služby, DPH si uplatním na vstupe podľa dokladu či už PPD, alebo faktúry a hotovo. :)
accad
17.01.05,18:08
Čo je to trovy konania súdneho komisára? V praxi som sa s pojmom súdny komisár nestretla.
emve
17.01.05,18:49
Ak má príjem za poskytnuté notárske služby-to je jasné.Myslím ak si od súdu vyžiada odmenu-tlačivo vyhlásenie súdneho komisára- a tam okrem odmeny žiada preplatriť aj náklady súvisiace s úkonom - poštovné, telefóny,cestovné,bankové poplatky,poplatok za výpis zo Strediska cenných papierov a podobne. On si na vstupe uplatnil DPH z poplatkov od banky,SCP,telefónov a podobne a kedže za dedičské konanie mu dedičia odmietli zaplatiť,tak vstupuje do hry súd,kedy si notár žiada odmenu za dedičský úkon,ako aj súvisiace náklady s tým vymôcť.Za dedičský úkon samozrejme že cena sa DPH,ale náklady sú len v tom výpise súdneho komisára,nedokladujú sa,len sa orientačne spočítajú.A navyše od súdu pýtať aj DPH? Je to tažké vysvetliť.Kto účtuje notára - plátcu DPH,musel sa s týmto vyhlásením stretnúť.
Dakujem za pomoc.
ik-a
18.01.05,08:29
Ja uctujem advokatov a samozrejme ak su podklady na sud tak aj s DPH. Zatial mi nikto nic nevratil s pripomienkami. Ale mozno som natrafila na inych sudnych uradnikov.
TatianaM
22.02.05,07:28
Notár je od 01.01.2005 platcom DPH. Ako mám postupovať pri uplatňovaní DPH na výstupe. Mám na mysli tie činnosti notára ktoré neboli zaplatené a na któré neboli vystavené faktúry. Robíte to nejakým súpisom z tých čiernych kníh?
alica
22.02.05,08:39
Ja uctujem advokatov a samozrejme ak su podklady na sud tak aj s DPH. Zatial mi nikto nic nevratil s pripomienkami. Ale mozno som natrafila na inych sudnych uradnikov.Ik-a - tiez uctujem advokatov - robis nejaku specialnu evidenciu kolkov, alebo ich davas priamo do rezie? /mame JU/
TatianaM
22.02.05,09:50
Ja ich dávam všetky do prevádzkovej réžie
TatianaM
22.02.05,09:52
Ik-a - tiez uctujem advokatov - robis nejaku specialnu evidenciu kolkov, alebo ich davas priamo do rezie? /mame JU/
Ja ich davam vsetky priamo do prevadzkovej rezie
ik-a
22.02.05,17:00
Ja ich davam vsetky priamo do prevadzkovej rezie
Ja uctujem v pod.uctovnictve, ale tiez ich davam priamo do spotreby, nakolko kolky kupuju na urcity ucel. Ti poriadnejsi mi to dokonca robia tak, ze mi odfotia k tomu nakupu kolkov aj doklady, kde su nalepene tie kolky. Rozne sudne vyzvy a pod.
Vera
22.02.05,17:24
Ja účtujem kolky tiež tak, že prilepím v výdavkovému dokladu aj ofotený doklad, kde bol nalepený kolok. Žiadal to od nás audítor ...