marcelan
01.03.07,09:54
Dobrý deň. Naša spoločnosť sa pravdepodobne blíži ku konkurzu. Momentálne je v platobnej neschopnosti a má záväzky voči zamestnancom a štátu, nie staršie ako 14 dní (ešte 80 %miezd a odstupného.) .Môžem ako konateľ ešte pred vyhlásením konkurzu predať zamestnancom časť majetku, aby som aspoň časti z nich uspokojila ich pohľadávky voči spoločnosti? Ak áno, za akú cenu? Môžem tak urobiť aj bez valného zhromaždenia? (majiteľ je cudzinec a okrem toho, že nám neuhrádza faktúry, nespolupracuje. )Ďakujem za odpovede, moc mi to pomôže. :mee:
marcelan
02.03.07,11:31
Naozaj mi nikto nevie odpovedať? :)
rickman
02.03.07,16:09
pozor na predkupne pravo.. (ak v tomto pripade nejake existuje)
ale keby ste to mali vymenene ty spolocnik (majitel) a niekto nespolupracujuci (konatel), asi by ta riadne nastvalo, keby ti predal vacsinu firmy bezohladu na to, ci prosperuje alebo nie..
Danila
02.03.07,19:31
Dobrý deň. Naša spoločnosť sa pravdepodobne blíži ku konkurzu. Momentálne je v platobnej neschopnosti a má záväzky voči zamestnancom a štátu, nie staršie ako 14 dní (ešte 80 %miezd a odstupného.) .Môžem ako konateľ ešte pred vyhlásením konkurzu predať zamestnancom časť majetku, aby som aspoň časti z nich uspokojila ich pohľadávky voči spoločnosti? Ak áno, za akú cenu? Môžem tak urobiť aj bez valného zhromaždenia? (majiteľ je cudzinec a okrem toho, že nám neuhrádza faktúry, nespolupracuje. )Ďakujem za odpovede, moc mi to pomôže. :mee:Ak máš vo firme majetok prebytočný, prípadne neupotrebiteľný, ktorý je potrebné vyradiť z dôvodu, že ho nemôžete pre svoje potreby využiť, je to možné. Ale rozpredávať majetok len preto, aby ste uspokojili záväzky voči zamestnancom neprichádza do úvahy. Takže pravdepodobne konkurz. Kým majiteľ nezačne spolupracovať a nerozpredá majetok skôr, ako bude vyhlásený konkurz a aká-taká šanca pre uspokojenie veriteľov.