pavels
01.03.07,10:43
Dobrý den poraďáci,

jsem SZČO, místo podnikaní moje bydliště, předmět podnikání informační technologie. Objednal jsem si internetovou přípojku, jejíž existence je jedna ze základních podmínek k dosažení mého příjmu (informační technologie v živnostenském listu). Problém je v tom, že T-Com fakturuje Internet na manželku, protože na ni je psaná telefonní linka a nedaří se mi docílit změnu fakturační adresy. Než se mi podaří fakturační adresu změnit, je tento výdaj uznatelný jako VOZD?
Ľuba
01.03.07,09:55
Skôr by som povedala, že nie, v podstate nemáš doklad, ktorý by Ti preukazoval výdavok.
vikinka
01.03.07,10:00
Určite je to obhájiteľný výdavok,ale nie v plnej výške,treba dať do výdavkov primeranú časť v %, z prípojky na internet a z mesač.platieb.Doklad priložiť faktúru od T-Comu a doklad o zaplatení.
renča1
01.03.07,10:37
Dobrý den poraďáci,

jsem SZČO, místo podnikaní moje bydliště, předmět podnikání informační technologie. Objednal jsem si internetovou přípojku, jejíž existence je jedna ze základních podmínek k dosažení mého příjmu (informační technologie v živnostenském listu). Problém je v tom, že T-Com fakturuje Internet na manželku, protože na ni je psaná telefonní linka a nedaří se mi docílit změnu fakturační adresy. Než se mi podaří fakturační adresu změnit, je tento výdaj uznatelný jako VOZD?

Je uznateľný do výšky, ako szčo si určí. A ak si určí, že si ho dá celý do výdav.ovplyv.základ dane, tak si ho nemusí % krátiť. Nevadí , že faktur.adresa je na manželku, veď ste internet nadobudli spolu počas manželstva. Vychádzam z § 6 ods.14 zákona o dani z príjmu.
vikinka
01.03.07,10:40
Renča,ja ho krátim z opatrnosti,nakoľko ho mám doma a celkom iste by kontrola chcela tvrdiť a dokazovať,že ho používajú aj ostatný rod.príslušníci.Robím to takto a mala som aj kontroly na to a prešlo to v pohode.
renča1
01.03.07,10:45
Renča,ja ho krátim z opatrnosti,nakoľko ho mám doma a celkom iste by kontrola chcela tvrdiť a dokazovať,že ho používajú aj ostatný rod.príslušníci.Robím to takto a mala som aj kontroly na to a prešlo to v pohode.

Môže sa krátiť ale aj nemusí, záleži na daňovníkovi ako si ho obháji. Pokiaľ si ho obháji, tak sa nemusí riadiť opatrnosťou.;) :)
Zita5
01.03.07,10:48
Môže sa krátiť ale aj nemusí, záleži na daňovníkovi ako si ho obháji. Pokiaľ si ho obháji, tak sa nemusí riadiť opatrnosťou.;) :)


Súhlasím , ale len do tej miery , pokiaľ internet alebo telefón /ktorý je zapojený doma/ je používaný výlučne v 100% len na podnikateľský účel o čom silne pochybujem a takto by pochyboval aj daňový kontrolór . Inak by som sa tej opatrnosti pridŕžala aj ja .
Too:
Pavels , telefón a internet je fakturovaný manželke , ona tiež podniká ako Ty ?
pavels
01.03.07,10:49
Môže sa krátiť ale aj nemusí, záleži na daňovníkovi ako si ho obháji. Pokiaľ si ho obháji, tak sa nemusí riadiť opatrnosťou.;) :)

No a já si myslím, že obhajitelný je, když všechny moje příjmy plynou z toho vysedávání u internetu (programátor webově orientovaných technologií), všechny vydané faktury jsou vystaveny na tuto činnost.
pavels
01.03.07,10:52
Súhlasím , ale len do tej miery , pokiaľ internet alebo telefón /ktorý je zapojený doma/ je používaný výlučne v 100% len na podnikateľský účel . Inak by som sa tej opatrnosti pridŕžala aj ja .
Too:
Pavels , telefón a internet je fakturovaný manželke , ona tiež podniká ako Ty ?

Manželka nepodniká, telefon se mi podařilo změnit před měsícem na mě, internet nepodařilo, T-Com si dělá co chce i po našich (společných s manželkou) žádostech. Faktury vystavuje, adresu nemění.
Zita5
01.03.07,10:55
Manželka nepodniká, telefon se mi podařilo změnit před měsícem na mě, internet nepodařilo, T-Com si dělá co chce i po našich (společných s manželkou) žádostech. Faktury vystavuje, adresu nemění.

Ale ako potom môže jeden z Vás vlastniť telefón , myslím tým Teba , na firmu .......a manželka vlastní inernet ......to nedáva logiku .
renča1
01.03.07,11:05
Ale ako potom môže jeden z Vás vlastniť telefón , myslím tým Teba , na firmu .......a manželka vlastní inernet ......to nedáva logiku .

Aj osob.automobil zaradený v majetku podnikania u manžela býva v TP uvedená manželka.
ekopo
01.03.07,11:05
Ale ako potom môže jeden z Vás vlastniť telefón , myslím tým Teba , na firmu .......a manželka vlastní inernet ......to nedáva logiku .
Logiku to dáva odvtedy, odkedy je možné zaviesť internet od T-comu bez nutnosti vlastniť pevnú linku. A čo sa týka nemožnosti previesť internet na iné meno, tak pri zriaďovaní bola asi podpísaná zmluva s nejakou dobou viazanosti.
renča1
01.03.07,11:07
Ale ako potom môže jeden z Vás vlastniť telefón , myslím tým Teba , na firmu .......a manželka vlastní inernet ......to nedáva logiku .

Ale v skutočnosti telefon a internet predsa vlastnia obaja manželia.
ekopo
01.03.07,11:10
Netreba zabúdať, že pavels je SZČO.
Zita5
01.03.07,11:14
Je uznateľný do výšky, ako szčo si určí. A ak si určí, že si ho dá celý do výdav.ovplyv.základ dane, tak si ho nemusí % krátiť. Nevadí , že faktur.adresa je na manželku, veď ste internet nadobudli spolu počas manželstva. Vychádzam z § 6 ods.14 zákona o dani z príjmu.

Ja by som sa ani nebola zapojila do debaty , ale zvýraznená vetička ma k tomu donútila .

Ale nie som o tom presvedčená , že by tomu bolo tak , že ak si určí celú výšku uplatniť do nákladov , tak si ju uplatní celú.... ako sa píše vyššie .

Môj nesúhlas daný je na základe toho , že telefón a internet sa nachádza v byte kde bývajú , čiže môžu uvedené používať aj na súkromný účel a toto je dôvod , ktorý bude musieť Pavol dokázať a myslím , že sa mu to nepodarí , už len z dôvodu telefónu , kde sa dá vyhotoviť aj výpis tlf hovorov .
renča1
01.03.07,11:23
Ja by som sa ani nebola zapojila do debaty , ale zvýraznená vetička ma k tomu donútila .

Ale nie som o tom presvedčená , že by tomu bolo tak , že ak si určí celú výšku uplatniť do nákladov , tak si ju uplatní celú.... ako sa píše vyššie .

Môj nesúhlas daný je na základe toho , že telefón a internet sa nachádza v byte kde bývajú , čiže môžu uvedené používať aj na súkromný účel a toto je dôvod , ktorý bude musieť Pavol dokázať a myslím , že sa mu to nepodarí , už len z dôvodu telefónu , kde sa dá vyhotoviť aj výpis tlf hovorov .

Súhlasím s tebou a samozrejme ti to nemám prečo vyvraciať:) . Ja som len chcela povedať, že je na ňom koľko si uplatní a že si môže uplatniť aj celý výdavok do základu dane.;)
pavels
01.03.07,11:26
Ja by som sa ani nebola zapojila do debaty , ale zvýraznená vetička ma k tomu donútila .

Ale nie som o tom presvedčená , že by tomu bolo tak , že ak si určí celú výšku uplatniť do nákladov , tak si ju uplatní celú.... ako sa píše vyššie .


Můj dotaz ani tak nebyl na to procento uplatnění, i když mě zajímá, ale hlavně na tu fakturační adresu. Procento odhaduji tak na 80%, vhledem k tomu, že neprodávám rohlíky, ale podnikám-pracuji na internetu. Telefon samozřejmě menším procentem, dejme tomu 50%.

A proč je to tak s tou adresou: Byla objednaná internetová přípojka, telefon psaný na manželku, smlouva automaticky vystavená na manželku. Osobní návštěva T-Centra, požadavek vše na mě. Spousta sepisování a výsledek - přišly faktury jak píšu výše, telefon na mě, internet na manželku.
pavels
01.03.07,12:28
Děkuji za cenné rady, můj problém "faktura na manželku" je výše uvedenými informacemi vyřešen.