jholubok
01.03.07,11:10
Má zamestnávateľ nárok - znížiť počet lístkov , keď je zamestnanec počas mesiaca na dovolenke alebo má v mesiaci paragraf. Ďakujem
Farks
01.03.07,10:12
áno má, pretože stravný lístok za dáva za odpracovaný deň, keď pracovná smena trvá dlhšie ako 4 hod.
Gabi03
01.03.07,10:13
... ešte doplním.
Ak v PZ alebo v KZ nie je dohodnuté inak. ;)
Lion Topoľčany
26.04.07,05:13
Chceli by sme sa spýtať, keď zamestnanec vrámci mesiaca
ide na 5 dní na dovolenku, alebo je 5 dní na PN-ke, má nárok
na plný počet stravných lístkov /napr.20 ?/ za príslušný mesiac ?
vikinka
26.04.07,05:15
Stravné lístky sa poskytujú nza odpracované dni,takže počas PN a dovol.nemá nárok ak to nemáte dohodnuté v kolekt.zmluve.
macula
26.04.07,05:15
Zamestananec má nárok na stravenky len za odpracované dni, ak nemáte kolektívnu zmluvu, v ktorej by bolo uvedené niečo iné.
Kejt
03.05.07,07:41
Dobrý deň chcela by som sa opýtať ak má zamestnanec 0,5 RD má nárok na lístok?
Zita4
03.05.07,07:43
Ak myslíš stravný lístok, na ten má nárok v prípade, že odpracoval viac ako 4 hodiny.
mariana71
03.05.07,12:06
Ak som odrobila 6 hodín, ale nie v jedniom kuse, mám nárok na stravný lístok?
Zoltán Kovács
03.05.07,12:09
Ak som odrobila 6 hodín, ale nie v jedniom kuse, mám nárok na stravný lístok?

Si mimotemy. Zákon hovorí, že zamestnanec má nárok ak odpracuje viac ako 4 hodiny za jeden deň. Neviem ako to máte riešené, či máte smeny, alebo prečo si neodpracovala v kuse tých 6 hodín.
Tweety
03.05.07,12:11
Ak si ich odpracovala v jednej zmene, tak máš nárok na stravenku. Nárok je pri zmene dlhšej, ako 4 hodiny.
mariana71
03.05.07,12:14
Ja ani neviem ako som sa dostala mimo témy. Odpracovala som ich v jednej smene, na dve hodiny som si odbehla k lekárovi. Takže mám?
Tweety
03.05.07,12:16
Si neveriaci Tomáš, už sme písali, že máš nárok.:)
katkaj
03.05.07,12:20
Tak sorry, chodím sem málo, ešte neviem ako to tu chodí. Polepším sa. A ďakujem

V pohode. :) na úvod ti odporúčam prečítať si Etiketu Porady ktorú nájdeš tu http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html. tam nájdeš všetky základné pravidlá ako sa treba orientovať na stránke ;)
wisper
03.05.07,12:24
chcela by som sa spýtat, že či zamestnanec má nárok na stravné listky ak čerpá náhradné volno...je to súrne dakujem
Gabi03
03.05.07,12:29
Na stravný lístok má nárok ak odpracuje viac ako 4 hod., ak v kol. zmluve alebo PZ nie je uvedené inak.
Predpokladám, že dostal stravný lístok v čase práce, za ktorú si berie náhradu.
katkaj
03.05.07,12:35
Aj ja sa pridám mimotemy :cool:
Po chvíľke "upratovania" sme už v téme. Veď moderátori sa tu nudia. Aspoň niekto im prisunie občas zábavu na "voľné chvíle" :rolleyes:

mimotemy Andrejko mi ti veľmi pekne ďakujeme za skvelé upratovanie, robíš tu kus roboty ;)
Llívia
11.06.09,04:26
Zamestnanci boli na pracovnej ceste v ČR. Do dnešného dňa nepredložili na vyúčtovanie cestovný príkaz, teda za dni zahraničnej pracovnej cesty nedostali stravné. Keďže viem, počas ktorých dní boli v ČR, môžem im krátiť počet straveniek?
ivka70
11.06.09,04:44
Zamestnanci boli na pracovnej ceste v ČR. Do dnešného dňa nepredložili na vyúčtovanie cestovný príkaz, teda za dni zahraničnej pracovnej cesty nedostali stravné. Keďže viem, počas ktorých dní boli v ČR, môžem im krátiť počet straveniek?

Myslim si, ze ano.
Ved mate evidovanu dochadzku, tak vies zistit, v ktory den neodpracovali aspon 4 hodiny /a dni na sluzobnej ceste take musia byt/. Za tie dni im stravne listky nepatria.
Llívia
11.06.09,05:17
Myslim si, ze ano.
Ved mate evidovanu dochadzku, tak vies zistit, v ktory den neodpracovali aspon 4 hodiny /a dni na sluzobnej ceste take musia byt/. Za tie dni im stravne listky nepatria.

Na pracovnej ceste tiež pracujú a odpracujú viac ako 4 hodiny.

Už som si to zistila, treba postupovať podľa Zákonníka práce:
"§ 152 Stravovanie zamestnancov

(1) Zamestnávateľ je povinný zabezpečovať zamestnancom vo všetkých zmenách stravovanie zodpovedajúce zásadám správnej výživy priamo na pracoviskách alebo v ich blízkosti. Túto povinnosť nemá voči zamestnancom vyslaným na pracovnú cestu, s výnimkou zamestnancov vyslaných na pracovnú cestu, ktorí na svojom pravidelnom pracovisku odpracovali viac ako štyri hodiny. Povinnosť zamestnávateľa ustanovená v prvej vete sa nevzťahuje na zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v zahraničí."

Z vyššie uvedeného mi vyplýva, že je podstatné, či boli zamestnanci na pracovnej ceste, nie to, či si predložili cesťáky.