Danka123
01.03.07,11:55
Už dlhé roky som používala na pranie Persil a vždy som bola spokojná na 100 %.Teraz, odkedy je to ekonomické balenie, prach mi ostáva na prádle, či periem na 30,60. Má niekto podobné skúsenosti?
Timka1
01.03.07,11:01
Áno, aj ja mám s tým problémy a dokonca aj s Lanzou ice. Na detské prídlo som zvolila prášok Lovela sensitive s ktorým som veľmi spokojná.
krajanová
01.03.07,11:25
s Persilom mám rovnakú skúsenosť teraz sa mi zdá najlepší ARIEL, aj to ekonomické balenie je OK, vyskúšaj
Timka1
01.03.07,11:34
Dobre, že si poradila, lebo už som naozaj nevedela aký prášok na normálne prádlo (okrem detského). Už si to píšem do "debilníčka" a vyskúšam. Ďakujem.
jess
01.03.07,11:35
Dievčatá, ja mám problém so šuľkaním prádla. Také šuľka sú po celom oblečení - bavlne a pod. Neviem, či je to práškom alebo práčkou. Vždy som používala Ariel, či v starej alebo v novej práčke a ide ma poraziť. :mad:
janaGT
01.03.07,11:54
ja dosť dlho používam TIDE, nemám s ním žiadny problém.
Predtým som používala BIOMAT BONUX, tiež nebol problém.
Mackovka
01.03.07,12:42
Dievčatá, ja mám problém so šuľkaním prádla. Také šuľka sú po celom oblečení - bavlne a pod. Neviem, či je to práškom alebo práčkou. Vždy som používala Ariel, či v starej alebo v novej práčke a ide ma poraziť. :mad:
Aj mne sa to robí. Začala som používať iba tekuté prostriedky na pranie (hocijaké - aj tie lacnejšie) a je to lepšie.
fileva
01.03.07,13:26
Aj mne sa to robí. Začala som používať iba tekuté prostriedky na pranie (hocijaké - aj tie lacnejšie) a je to lepšie.

Pridám tiež svoj názor.
Ja na Persil nedám dopustiť, používam ho od čias, čo je u nás na trhu. Voľakedy sme ho kupovali len v TUZEX-e. Určitú dobu som mala aj ja takéto problémy, najmä pri väčšom balení a keď som ho mala dlhšie v kúpelni. Odstránila som to tak, že dávam menej prášku a vždy do suchej nálevky. Teraz sypký Persil používam iba na biele prádlo a na farebné a čierne používam tekutý prací prostriedok.
Pekný deň.
Zita5
01.03.07,13:35
Ten prášok na pranie u mňa zostával väčšinou ak periem na 40 st. a to bez rozdielu ,aký prášok som použila . Vždy som bola na to nahnevaná , najmä ak som vytiahla chalanom tričká a boli na nich práškové mapky a pranie som zopakovala , ale len vo vode a pridala som opäť aviváž . Začala som používať najmä na tmavé prádlo tekutý prášok a odvtedy mám pokoj . Od 60 stup. dávam klasický sypaný prášok na pranie , ale nižšie teploty len tekutý .
Pepa
01.03.07,13:39
Už dlhé roky som používala na pranie Persil a vždy som bola spokojná na 100 %.Teraz, odkedy je to ekonomické balenie, prach mi ostáva na prádle, či periem na 30,60. Má niekto podobné skúsenosti?
Nedávaš priveľa prášku?
Evaman
01.03.07,15:18
S tým persilom mám presne aj ja taký problém, že teraz mi prádlo nevyperie tak ako pred tým, je akési zašednuté. A tiež sa mi zdá , že odkedy robia aj ten s prídavkom aviváže , je akýsi slabší alebo čo.
evina
01.03.07,16:20
Dievčatá, ja mám problém so šuľkaním prádla. Také šuľka sú po celom oblečení - bavlne a pod. Neviem, či je to práškom alebo práčkou. Vždy som používala Ariel, či v starej alebo v novej práčke a ide ma poraziť. :mad:
Je dobré tričká prať prevrátené, teda z opaku, aby sa o seba nešúchali...
LubicaN
01.03.07,16:29
Ten prášok na pranie u mňa zostával väčšinou ak periem na 40 st. a to bez rozdielu ,aký prášok som použila . Vždy som bola na to nahnevaná , najmä ak som vytiahla chalanom tričká a boli na nich práškové mapky a pranie som zopakovala , ale len vo vode a pridala som opäť aviváž . Začala som používať najmä na tmavé prádlo tekutý prášok a odvtedy mám pokoj . Od 60 stup. dávam klasický sypaný prášok na pranie , ale nižšie teploty len tekutý .

...Zitka, robím to presne ako Ty...

...a najviac "prášku" mi zostávalo po prášku Lanza s mydlovými vločkami. Tá pôvodná bola lepšia...ale teraz periem tmavé vo Woolite, biele v Persile...
AntekaK
01.03.07,16:47
S tým persilom mám presne aj ja taký problém, že teraz mi prádlo nevyperie tak ako pred tým, je akési zašednuté. A tiež sa mi zdá , že odkedy robia aj ten s prídavkom aviváže , je akýsi slabší alebo čo.

Ahojte, pridám sa. Mne sa tak voľačo marí, že som niekde počula, že vraj prášky s avivážou v jednom nie sú také ako klasika. Tiež najradšej používam persil, ariel, zatiaľ som nemala problém. Na nízke teploty tiež používam tekuté pracie prostriedky. Aviváž používam klasicky tekutú. Ahojte, pekný večer.
Nika
01.03.07,16:48
Budem možno trošku mimotemy . Ale súvisí to s praním. Stáva sa mi že niektoré tričká po nejakom čase páchnu - sú akési "zatuchnuté". Doteraz som ich vyhadzovala. Ale teraz sa to stalo môjmu obľúbenému tričku. :mee: Neviete či sa s tým dá niečo robiť....
Danka123
02.03.07,06:54
Teraz som si kúpila TIDE, som spokojná. Aj pranie na 30 mi nerobí problém a aj pekne vonia. Ten Persil ma mrzí, používala som ho dlho. Prášku aj keď som dala menej, vždy ostal na prádle.
Gabi03
02.03.07,07:00
Budem možno trošku mimotemy . Ale súvisí to s praním. Stáva sa mi že niektoré tričká po nejakom čase páchnu - sú akési "zatuchnuté". Doteraz som ich vyhadzovala. Ale teraz sa to stalo môjmu obľúbenému tričku. :mee: Neviete či sa s tým dá niečo robiť....

Mne sa to stávalo po vyžehlení naparovacou žehličkou. Teraz, keď žehlím večer, vyžehlené veci nechám do druhého dňa ešte voľne položené, až potom ich spracem do skríň.
olga88
02.03.07,07:13
Ja mam 15 kg balenie persilu a som s nim velmi spokojna. Tie mapy na pradle hlavne tmavsom byvaju od avivaze. Prasok nedavam do nadobky, ale sypem rovno na bubon.
EPk
02.03.07,07:16
Budem možno trošku mimotemy . Ale súvisí to s praním. Stáva sa mi že niektoré tričká po nejakom čase páchnu - sú akési "zatuchnuté". Doteraz som ich vyhadzovala. Ale teraz sa to stalo môjmu obľúbenému tričku. :mee: Neviete či sa s tým dá niečo robiť....
Aj ja som minule patrala po tom divnom smrade, ale nic som nenasla. Myslim, ci to nie je z farby nejakeho cinskeho tricka, od ktoreho pre prani napachnu aj ine veci.
Nika
02.03.07,07:40
Aj ja som minule patrala po tom divnom smrade, ale nic som nenasla. Myslim, ci to nie je z farby nejakeho cinskeho tricka, od ktoreho pre prani napachnu aj ine veci.


Mne sa to stávalo po vyžehlení naparovacou žehličkou. Teraz, keď žehlím večer, vyžehlené veci nechám do druhého dňa ešte voľne položené, až potom ich spracem do skríň.

To je taký smrad ako "stará handra". Z celej várky smrdí len jedno tričko - aj napriek tomu že sa vysuší na balkóne. Asi to bude tým, že je už "sprané"... No asi si budem musieť obstarať nové.....len neviem kde také dobré zoženiem......S týmto "sme si boli blízki":mee:
jess
02.03.07,07:41
Ja, keď doperie práčka, ihneď idem vešať . Svokra to drží aj niekoľko hodín ešte v práčke , potom sa to zdusí a keď si mám utrieť ruky (nedajbože) tvár do ich uterákov je mi na vrac.... Žiaľ už je to nezvratné.

Manžel používa takú veľkú osušku a tú po utretí musím vždy dať hneď vysušiť mimo kúpelne, lebo tam je malý priestor a keď to pomaly schne, tak sa to tiež zdusí.
maca.tt
02.03.07,11:20
nedávno som kúpila v Lídl tekutý Doussy ,šaty pekne voňajú.Ja mám skúsenosť,ked pračku moc napchám tak vtedy ostáva prášok na oblečení.Ten pach na oblečení je cítiť z pračky,radila som sa s opravárom pračiek,vraj to robia aviváže a tekuté pracie prostriedky lebo sú stašne mastné.Ariel sa mi zdá ako najlepší.
Dav
02.03.07,11:36
To je taký smrad ako "stará handra". Z celej várky smrdí len jedno tričko - aj napriek tomu že sa vysuší na balkóne. Asi to bude tým, že je už "sprané"... No asi si budem musieť obstarať nové.....len neviem kde také dobré zoženiem......S týmto "sme si boli blízki":mee:

A čo ocot? Dávka podľa pána Wericha přimeřeně, skúsiť asi lyžicu na liter vody, vysušiť, vyprať znova, ovoňať a proces zopakovať. Mám to odskúšané s bavlnenými mikinami , sušenými na balkóne za vlhka, odsmradli mi. Ináč, periem v tekutom Arieli,40,60.Aviváž používam normálnu, tekutú. A žmolky- buď dám menej prádla do práčky, , alebo vyplácham ešte ručne vo vani....
Elena Navrátilová
03.03.07,07:42
Aj ja mám s Lanzou presne také negatívne skúsenosti. Pani v obchode mi odporučila v krabici so zelenýmmydlom na obale. Otras vidieť prádlo v nej vyprané. Tiež som bola spokojná s Merkurom. Veľké sklamanie som mala z Titanu. Vždy som s ním bola spokojná. Teraz ho už nekúpim. Pritom roky rokúce to bol podľa aspoň taký dobrý prášok ako Persil, Ariel. Teraz mám Palmex vo vedierku. Výborne sa s ním perie. Prádlo je ozaj pekné.
lubica_02
03.03.07,11:22
Aj ja sa pridam k vam, biele pradlo periem zasadne v ariely, je fakt dobry. Dcera teraz kupila persil na biele pradlo a je s ním maximalne spokojna. Na farebne pradlo pouzivam bonux - je to O.K. a na cierne tekuty . S lanzou mam podobne skusenosti, tu som uz vyradila z nakupov.
danica
04.03.07,15:31
áno tiež už asi 2 mesiace mám s eko -Persilom tie isté skúsensoti, aj s Arielom, vždy keď vyperiem prádlo najviac je to vidno na tmavom prádle mám biele bodky, keď sa prádlo vysuší tak pekne všetko musím vyprášiť. Prášok mi je ľúto vyhodiť, veď nebol zadarmo a tak teraz dávam menej prášku, tiež periem na 30,40 väčšinou a pridám ešte jedno odstreďovanie na vyše...nič iné mi bohužiaľ nezostáva...aj Lanza biela sa veľmi zhoršila, ale na mydlo Lanza nedám dopustiť, niekedy ho nastrúham do práčky a tiež krásne vyperie.
AlaNR
05.03.07,06:02
Mne sa za moju krátku praciu kariéru najviac osvedčil Ariel. Nádherne po ňom vonia prádlo a aj dobre perie. Len som si nevedela zvyknúť na dávkovanie ekonomického balenia. Ale teraz je to už v pohode.

Trošku odbočím:
k arielu sa mi najviac hodila aviváž Lenor Atlantic. To je ten najbledší modrý. Nejak som ho v poslednej dobe v obchodoch nemohla vypátrať, bol iba v sáčkoch a to vychádza strašne veľa. Neviete náhodou niekto poradiť, či sa ešte tento druh vôbec vyrába? Ak nie, tak ma klepne. Ledva som si vybrala aviváž a teraz mi ju "zrušia".
bobo1
06.03.07,09:16
sranda téma.....
Po zlých skúsenostiach s Lanzou som sa vrátila s bielym prádlom k Bonuxu. Farebné, vetrovky a termo prádlo periem už len s tekutým - aj lacnejším -ostávalo tam veľa prášku, ale tekutý neodporúčajú predajcovia, vraj ničí práčku - ale lepšie ako ekzém od zbytkov prášku.
Kamoške som prala nejaký čas jej prádlo - mala ho zatuchnuté - niekoľko krát sa vysušilo na záhrade na slniečku a voňalo krásne - to sa mi radí, keď ona nemá v byte balkón - ale fakt to funguje.
Katka19
06.03.07,17:28
Dievčata udajne vraj treba po pol roku značku prašku zmeniť,sice niektore veci tak dlho nenosíme,ale vraj všetky tkaniny si zvyknu na jeden druh prašku a potom su tie problemy s mapkami,neverila som tomu ,ale som to vyskušala a fakt je to pravda,stačí ak stridate dva prašky, ja ich mením po 3 mesiacoch raz Persil a potom Ariel
jess
06.03.07,17:36
Dievčata udajne vraj treba po pol roku značku prašku zmeniť,sice niektore veci tak dlho nenosíme,ale vraj všetky tkaniny si zvyknu na jeden druh prašku a potom su tie problemy s mapkami,neverila som tomu ,ale som to vyskušala a fakt je to pravda,stačí ak stridate dva prašky, ja ich mením po 3 mesiacoch raz Persil a potom Ariel

Ja používam už 10 rokov Ariel, nič iné a takéto problémy nemám. Svokra mi závidí, aké mám pekné biele prádlo. Detto ani na farebnom nemám prášok. Dávam cca 3/4 odmerky prášku na práčku.
Nika
06.03.07,17:48
A čo ocot? Dávka podľa pána Wericha přimeřeně, skúsiť asi lyžicu na liter vody, vysušiť, vyprať znova, ovoňať a proces zopakovať. Mám to odskúšané s bavlnenými mikinami , sušenými na balkóne za vlhka, odsmradli mi. Ináč, periem v tekutom Arieli,40,60.Aviváž používam normálnu, tekutú. A žmolky- buď dám menej prádla do práčky, , alebo vyplácham ešte ručne vo vani....


Zabralo to...... nesmrdí............ ďakujeeeeem......:) :) :) :)
aninkab
07.03.07,19:44
Mne sa za moju krátku praciu kariéru najviac osvedčil Ariel. Nádherne po ňom vonia prádlo a aj dobre perie. Len som si nevedela zvyknúť na dávkovanie ekonomického balenia. Ale teraz je to už v pohode.

Trošku odbočím:
k arielu sa mi najviac hodila aviváž Lenor Atlantic. To je ten najbledší modrý. Nejak som ho v poslednej dobe v obchodoch nemohla vypátrať, bol iba v sáčkoch a to vychádza strašne veľa. Neviete náhodou niekto poradiť, či sa ešte tento druh vôbec vyrába? Ak nie, tak ma klepne. Ledva som si vybrala aviváž a teraz mi ju "zrušia".

Skús biely Silan Sentiv. Prádlo pekne vonia, ja som s nim spokojna.
Ančika
03.04.07,06:43
Aj moja skúsenosť je taká, že Persil akosi už nie je to čo bolo. Používam ho už dlho. Začala som pridávať k nemu troška sódy na pranie, lebo máme veľmi tvrdú vodu a zdá sa že sa to zlepšilo. Na jemnejšie prádlo, vetrovky a podobne sa mi veľmi osvedčil tekutý prostriedok s marseilským mydlom. Kedysi sa dalo marseilské mydlo kúpiť čisté ale už dávno ho neviem zohnať. Krásne sviežo po ňom prádlo vonia a netreba ani aviváž.
Zuziana
04.04.07,16:40
Tiež som mala ten istý problém, mám pračku s vrchným plnením, teraz sypem prášok vedľa bubna, veď v tepej vode sa rozpustí a prípadné zmytky neosťávajú na prádle
halys
06.04.07,17:56
Mám podobnú skúsenosť s práškovým arielom, kedy som si zničila čiernu sukňu. Zostali mi na nej vybielené fľaky. Odvtedy používam iba tekutý ariel a je to super. Naviac, z arielom som ja osobne veľmi spokojná.
Elena Navrátilová
06.04.07,18:23
Aj moja skúsenosť je taká, že Persil akosi už nie je to čo bolo. Používam ho už dlho. Začala som pridávať k nemu troška sódy na pranie, lebo máme veľmi tvrdú vodu a zdá sa že sa to zlepšilo. Na jemnejšie prádlo, vetrovky a podobne sa mi veľmi osvedčil tekutý prostriedok s marseilským mydlom. Kedysi sa dalo marseilské mydlo kúpiť čisté ale už dávno ho neviem zohnať. Krásne sviežo po ňom prádlo vonia a netreba ani aviváž.
Prosím Ťa to marseilské mydlo dostať ešte kúpiť? Kde?
Peggynka
05.08.14,19:41
Caute dámy, som odbornička a dám vám na vaše otazky stopercentnú odpoveď. Zatuchnuté prádlo, alebo inak smradlavé prádlo súvisí s nedostatkom dávkovania prášku (závisí od tvrdosti vody, od zašpinenia resp od veľkosti pračky)... miešaju sa s prachom a špinou a aj preto može prádlo smrdieť. Keď okrem toho dávate málo tekutého a periete len pri nízkych teplotách o nejaký čas vas čakajú tmavá smradlave povlaky v bubne, ktoré sa ale daju odstrániť...ale spať k otazkam..zachytila som tu ešte šedé prádlo. To môže mať dva dôvody: alebo ste prali niečo farebné čo pustilo trochu farby, alebo oveľa častejšie-MÁLO pracieho prášku. Dobré prachy ako Persil obsahujú zmäkčovač vody. Dúfam, že som vám pomohla dámy, ak máte ešte nejaké otázky, kludne do mna:)

Žartuješ ? :eek: A máš nočnú? Budeš tu vypisovať 100% hlúposti? :mee:
Katy a R
05.08.14,20:27
:)ďakujeme:)
aktaK
07.08.14,07:06
lucka, a ked sa tak vyznás, porad, je nejaky lepsi odstranovac kvrn ako je vanish, lebo sa mi prave míňa, ale i tak nie je univerzalny, najhorsie je to so skvrnami od ovocia, paradajok, kecupu atd....

napr. niekedy skusam pridat k persilu aj sodu, ale nejaky vynimocny ucinok nevidím...
Peggynka
07.08.14,07:19
Peggynka ako tak doslova CIVIM na tvoju odpoved, uvedomujem si, ake mam stastie, ze mojimi zakaznikmi v chemickom-textilnom priemysle su nemecki, svajciarski a rakuski klienti, ktori si daju poradit a vedia ako sa maju spravat a za celych 6 rokov v priemysle som sa s takouto reakciou nestretla. Keby aspon daky fundovany protiargument (aj ked neexistuje). Aspon pokus, ale nic, len vykrik do tmy, ktory v podstate ani nestoji za reakciu ale nedalo mi to lebo som doslova zhrozena. Specialna rada pre teba.: vzdelavaj sa, nauc sa slusne chovat a ked nemas co mudre povedat, bud radsej ticho. Nemusi kazdy vediet ze v hlave nic nemas...
Katy: rado sa stalo:) niekedy mozu byt aj specialne priciny, uvedenych problemov, ale uviedla som najcastejsie.
Nechce sa mi tu vypisovať argumenty,ale úspech ošetrovania prádla nezávisí len od prášku,preto som z tvojho príspevku vybrala to,čo je diskutabilné:
:eek: Zatuchnuté prádlo, alebo inak smradlavé prádlo súvisí s nedostatkom dávkovania prášku :eek:...
smradľavé prádlo je výsledkom zanesenej práčky,hlavne od gélových pracích prostriedkov a aviváže alebo zlej starostlivosti o práčku(zaplesneté vnútro,vlhkosť a teplo po praní je ideálnym prostredím pre plesne).
:eek: Šedé prádlo je výsledkom aj nedostatočne vypláchaného prádla (čiže nekvalitnou práčkou),kedy práčka vypustí veľké množstvo horúcej vody a napustí studenú :eek: prádlo sa "zadubí".
Z tvojho príspevku je jasné,že tu robíš reklamu Persilu a vo všeobecnosti sa vie,že tento prášok bol kvalitný,keď bol dovážaný do tuzexu a bola to výroba pre západný trh.Dnes je to na SK drahý šmejd a na SK dostať oveľa kvalitnejšie pracie prostriedky.Sú dve možnosti:buď to nevieš,alebo robíš z ľudí idiotov.Nemeckí,švajčiarski a rakúski zákazníci majú k dispozícii kvalitný prášok,ktorého zloženie je iné ako na SK.
O slušnosti by som z tebou mohla polemizovať aj s ohľadom na tvoje zámery v príspevku.Ja už som raz taká...Všetko na rovinu.Kľudne sa pýtaj a ja ti poradím,aby si mala v hlave aspoň toľko,čo ja (mám 45-ročné skúsenosti s praním prádla :).