Matt654
01.03.07,13:12
Dobry den ,

chcem sa opytat ako mam postupovat pri vypocte dane z prijmu ked som bol 5 mesiacov zamestnanec ( v statnej firme ) ( ked som odchadzal zo zamestnatnia tak mi dali papier ohladne "vyuctovania" ) a do konca roka som uz podnikatelom.( staci mi urobit pausalne dane...)

Vdaka...
Matt
Matt654
01.03.07,12:17
sorry - dan z prijmu tema :)
danusi
01.03.07,12:23
paušálna daň neexistuje. Môžeš si v živnosti odpočítať paušálne výdavky 40% z príjmov, od základu dane aj zdravotné a sociálne poistenie ak si si platil. Zo zamestnania vypíšeš údaje do daňového do iného riadku -navedie ťa daňové, kam to treba dať.
vikinka
01.03.07,12:38
Dobry den ,

chcem sa opytat ako mam postupovat pri vypocte dane z prijmu ked som bol 5 mesiacov zamestnanec ( v statnej firme ) ( ked som odchadzal zo zamestnatnia tak mi dali papier ohladne "vyuctovania" ) a do konca roka som uz podnikatelom.( staci mi urobit pausalne dane...)

Vdaka...
Matt
Budeš podávať DP typ B,kde uvedieš príjmy zo závisl.činn.na základe potvrdenia o príjme od zamestnávateľa,a v § 6 uvedieš príjmy a výdavky zo živnosti.Sám si musíš zvážiť či budeš preukazovať skutočné výdavky alebo paušálne § 6 odst.10 ZDP,záleží na tom,ktoré sú vyššie,možno aj skutočné?!