Kolenčík
01.03.07,14:00
Práve dnes som sa zamyslel nad daňovým priznaním. Keď som si bol kúpiť tlačivá, dali mi aj výkaz o príjmoch a výdavkov a výkaz o majetku a záväzkov. V roku 2006 som bol riadne zamestnaný a popritom som mal živnosť. Vlani som žiadne takéto tlačiva k daňovému priznaniu nevyplňoval i keď som taktiež mal živnosť popri zamestnaní. Príjem i výdavky zo živnosti som mal cca 1:1. Musím teda k daňovému priznaniu vyplniť aj tieto tlačiva? Príjem zo živnosti som mal cca 50.000 Sk. Ďakujem.
Johanka
01.03.07,13:03
§ 17 Zákona o účtovníctve
(4) Účtovná závierka v sústave jednoduchého účtovníctva okrem všeobecných náležitostí podľa odseku 2 obsahuje tieto súčasti:

a) výkaz o príjmoch a výdavkoch,
b) výkaz o majetku a záväzkoch.


Takže to nie sú len tak nejaké tlačivá, je to účtovná závierka jednoduchého účtovníctva ;) . Sú prílohou DP aj keby si bol v strate ...
V prípade, že si daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov, nie je účtovná jednotka a tieto výkazy k DP neprikladá.
betka
01.03.07,13:04
Ano, sú potrebné tieto prílohy k DP, keďže máte príjmy podľa par 6. a ak ste UJ.
vikinka
01.03.07,13:04
Ak uplatňuješ skutočné výdavky,súčasťou DP sú aj výkazy o príj.a výdav.a o majetku a záv.
Zita5
01.03.07,13:08
Ak sa mali odovzdať a neodovzdali sa , tak sa treba dohodnúť s daňovým správcom a doložiť predmetné chýbajúce Výkazy.... , ktoré mali byť prílohou DP .
Kolenčík
01.03.07,13:38
Veľmi pekne Vám ďakujem, tak to idem sumarizovať. Prajem pekný deň