marekmm
01.03.07,14:09
chcel by som si otvorit bazar/komisionalny predaj s predajom cez internet

1. potrebujem mat nejake priestory resp. adresu alebo to mozem robit len tak z domu, aj tovar mat doma a za zakaznikmi chodit osobne prip. nakupovat tiez cez postu ? nejednalo by sa o prevadzku/predajnu. predaj by prebiehal tiez bud cez internet alebo po tel.dohode by ho som priniesol vramci mesta ( bezplatne :) ).

2. vsimol som si ze v bazaroch nemaju registracne pokladne ale vydavaju len vydavkove ci prijmove blocky, ale asi je to pochopitelne pri tolkom rozlicnom mnozstve tovaru. je to ok ?

3. chcel by som s.r.o, za uctovnictvo by som platil nejakej firme, lebo je to horor ked to citam. funguje to tak, ze ja si vediem knihy (sklad, zmeny na uctoch, ...) a uctovnickej firme davam len blocky ? stara sa uctovnicka firma aj o platenie praddavkov zdrav. a soc. poistenia a veci s tym spojenych ? vypocty kolko a kam treba zaplatit ?

4. da sa kupit na s.r.o auto z bazaru (obycajne, nie dodavka) na leasing ?

5. ak tovar poslem na dobierku a peniaze mi pridu na ucet, co je uctovnym dokladom ? alebo je lepsie aby mi peniaze chodili poukazkou ? prijmovy ci vydavkovy blocik sa vtedy asi neda pouzit, kedze ho dotycny musi podpisat a nejako dorucit mne nazad (to by sa asi nikomu nechcelo) ?

6. preco je to podnikanie take zlozite ?

7. ako sa "vyberaju" peniaze z firmy ? len vo forme vyplat zamestnancov prip. odmien ? ked si chcem nieco kupit pre osobnu potrebu co nema nic spolocne s predmetom podnikania, tak mozem tak urobit len z tych penazi ktore som si vyplatil ako zamestnancovi ? alebo po odovzdani danoveho priznania a zaplateni dane - zostatok mi zostane a mozem s nim robit co chcem alebo tie peniaze musia zostat vo firme ?

8. ak by som bol konatelom sro a nemal by som ziadneho zamestnanca, moze takato srocka vobec vykonavat nejaku cinnost ? ked je bez zamestnancov ?

je toho tolko co by som potreboval vediet ze kym by som sa vsetko podozvedal uz by som bol asi v dochodkovom veku. potesil by ma nejaky link na stranku kde je vsetko polopate vysvetlene pre menej chapavych.

vdaka