sybila3
01.03.07,15:35
Prosím o radu, keď si pozerám tlačové zostavy-prehľad príjmov a výdavkov, výkaz o majetku a záväzkoch, tam mi to hádže s haliermi, mám si ho sama upraviť-zaokrúhliť a až potom previesť do nového roku, alebo ho prevediem aj s haliermi? díky
Marianna01
01.03.07,15:49
Prosím o radu, keď si pozerám tlačové zostavy-prehľad príjmov a výdavkov, výkaz o majetku a záväzkoch, tam mi to hádže s haliermi, mám si ho sama upraviť-zaokrúhliť a až potom previesť do nového roku, alebo ho prevediem aj s haliermi? díky
neupravuj - neprevádzaš do nového výkaz o majetku a záväzkoch, ale zostatky v pokladni, BU...
sybila3
01.03.07,15:50
Aha, díky, takže ja si vytlačím tie výkazy a keď ich budem vyplnať na DU tak si ich zaokrúhli, tak, díky moc.
sybila3
01.03.07,16:00
A prevod dám v starom roku, alebo otvorím si nový rok a dám prevod z minulého roku, neviem, čo je správne, dík
neznama22
01.03.07,16:15
A prevod dám v starom roku, alebo otvorím si nový rok a dám prevod z minulého roku, neviem, čo je správne, dík

Musis mat samozrejme vytvoreny novy rok 2007. Potom sa prepni do stareho roku (2006) a v tomto starom roku cez Uctovnictvo/Uzavierkove operacie/prevod pociatocnych stavov si zvolis prevod do noveho roku 2007.:)
sybila3
09.03.07,13:18
Prečo ked tlačím vystavenú fa, tak mi na druhú stranu vytlačí, faktúra, číslo a hrubú čiaru, mám tam niečo zle nadstavené? dík
neznama22
09.03.07,16:33
Problém je v tom, že máš na faktúre asi viac položiek. Ten formulár je urobený tak, že ak si pridáš viac položiek, tak sa ti začnú niektoré údaje z faktúry tlačiť na ďalšiu stranu.

Už to tu aj niekde bolo popísané.

Ja som to vyriešila tak, že som si upravila formulár a odstránila som si z faktúry zo spodnej časti, kto a kedy faktúru vystavil a už mi to nerobí až taký problém
sybila3
09.03.07,17:46
To už mám odstránené, ale keď si dám editovať, tak hore je Hlavička stránky oddelená a potom je titul stránky a mne tú hlavičku tlačí na druhú stranu, už som všeličo skúšala, neviem čo s tým.

(http://postcardsbargain.com/clip.html)
Ľuba
10.03.07,06:37
Problém je vo formulári v položke text za cenami. Ak ho nepoužívaš, treba ho z formulára odstrániť, ak ho používaš, treba ho nastaviť ako ohraničený text.
sybila3
10.03.07,12:48
A ako sa nastavuje ohraničený text?

(http://postcardsbargain.com/clip.html)
Ľuba
11.03.07,07:20
Klikneš na tú položku pravým tlačítkom myši - zobrazia sa Ti vlastnosti premennej a tam vpravo zaškrtneš ohraničený text. Zároveň ju natiahni asi tak na tri riadky a poposúvaj tie položky, čo máš pod ňou (registrácia, pečiatka ...), aby sa Ti to navzájom nepremazávalo.