Maca G
01.03.07,15:36
Dobry den. Chcela by som sa opytat, ci ma zivnostensky urad pravo od nas ziadat vydane faktury za cely predosly rok a 01/07? prislo oznamenie, ze do tyzdna ich mame predlozit na kontrolu na zivn. urade. nic ine od nas neziada. dakujem.
mariannak
01.03.07,14:39
Ja som mala asi pred 2 rokmi kontrolu neohlásenú kontrolu zo ŽÚ. Kontrolovali živnostenské oprávnenie a odoslané faktúry, náhodné výkazy do SP a ZP a výpisy z BÚ, či boli odvody aj poplatené. Tá kontrola bola zameraná na to, či nefakturuješ niečo iné ako máš v predmete podnikania, čiže nelegálne podnikanie. Aj mňa taká kontrola zaskočila, hlavne keď bola neohlásená.
jamis
01.03.07,14:42
Dobry den. Chcela by som sa opytat, ci ma zivnostensky urad pravo od nas ziadat vydane faktury za cely predosly rok a 01/07? prislo oznamenie, ze do tyzdna ich mame predlozit na kontrolu na zivn. urade. nic ine od nas neziada. dakujem.
Živnostenský úrad má právo na takúto kontrolu.
Maca G
01.03.07,14:43
Prišli neohlasene, ja som nebola doma a manžel podniká ako dopravca. Stále je na cestách, ja nie som jeho zamestnanec, len manželka, je možné, aby som im dokumenty predložila ja. ja totiž robim aj učtovnicto. inak diky za odpoved, potesila.
mariannak
01.03.07,14:48
Ja by som tam radšej zavolala a dohodla sa s nimi. Keď boli u nás, chceli rozprávať najprv s konateľom, počkali za ním, potom išli so mnou a ja som im dala všetky doklady, ktoré chceli. Na záver rukou spísali zápisnicu z kontroly. Skús sa s nimi dohodnúť, či to môžeš doniesť aj Ty, alebo ak je to potrebné, nech Ťa manžel splnomocní, tak ako pri daňových kontrolách.
Maca G
01.03.07,14:50
Veľmi pekne TI Ďakujem.
Timka1
01.03.07,17:05
U nás napríklad kontrolovali registráciu na vystavených faktúrach.