evita
01.03.07,16:01
Zdravím všetkých múdrych poraďákov.
Chcela by som sa spýtať, či už niekto počul, alebo vie kde môžem získať informácie o strategickom personálnom IS. Potrebujem do školy vypracovať seminárnu prácu na túto tému a prehľadala som net, ale skoro nič. Osobne robím s personálnym IS, ale strategický si viem len odvodiť od slova stratégia, teoreticky viem čo by mal obsahovať, ale neviem nikde nájsť, že by takýto IS mohol existovať alebo, že ho niekto používa. Rozprávala som aj s viacerými informatikmi na úradoch a personálnymi informatikmi, ale každý mi niečo povie tak v rovine dohadov. Budem vďačná za akékoľvek info. :confused:
evita
02.03.07,14:56
Prosím, nikto sa s takýmto IS nestretol v praxi?:confused:
Jozef Mihál
03.03.07,09:51
Pojem "Strategický personálny IS" je zrejme nejaká novozavedená "marketingová nálepka" na označenie softvéru na vedenie miezd a personalistiky, akých sa na Slovensku vyskytuje na mraky. Ten, kto Vám tú seminárnu prácu zadával, buď chce byť veľmi zaujímavý alebo v živote žiaden podobný softvér nevidel.
j.s
03.03.07,10:19
Najdes milion pomenovani. Podla mna to tento ,,odbornik " doslovne prelozil z anglictiny alebo ineho jazyka. Pod pojmom personalny informacny system si predstavujem system, ktory ti pomoze pri hladani buducich zamestnancov, pri ich prijimani do zamestnannia, riadenie ich kariery a personalneho rozvoja, pomaha pri mzdach a personalistike. Je prepojeny so systemami personalnych agentur, ktore ti v pripade potreby vedie ,,zapozicat" alebo najst zamestnanca". A preco strategicky? Lebo z dlhodobeho hladiska ma kazda firma iba jeden zdroj - ludia, cize ludia su strategickym bodom pre kazdu firmu.
Opis jeden takyto softver, system a nazvi si ho aj ty strateg. personal. IS
evita
04.03.07,16:04
Najdes milion pomenovani. Podla mna to tento ,,odbornik " doslovne prelozil z anglictiny alebo ineho jazyka. Pod pojmom personalny informacny system si predstavujem system, ktory ti pomoze pri hladani buducich zamestnancov, pri ich prijimani do zamestnannia, riadenie ich kariery a personalneho rozvoja, pomaha pri mzdach a personalistike. Je prepojeny so systemami personalnych agentur, ktore ti v pripade potreby vedie ,,zapozicat" alebo najst zamestnanca". A preco strategicky? Lebo z dlhodobeho hladiska ma kazda firma iba jeden zdroj - ludia, cize ludia su strategickym bodom pre kazdu firmu.
Opis jeden takyto softver, system a nazvi si ho aj ty strateg. personal. IS

j.s veľmi pekne ďakujem za radu. Aj ja si to takto nejako predstavujem, ale ešte som sa s presne takto pomenovaným IS nestretla, tak len zhromažďujem ďalšie informácie.