Ester plus
01.03.07,17:34
Ak mal niekto nedoplatok na RZZP má sa to uviesť v peňažnom denníku ako výdavok-ovplyvňujúci základ dane alebo len v DP podľa §8. Pri preplatku je to §8.
Tweety
01.03.07,16:36
Ak mal niekto nedoplatok na RZZP má sa to uviesť v peňažnom denníku ako výdavok-ovplyvňujúci základ dane alebo len v DP podľa §8. Pri preplatku je to §8.
Je to výdavok OZD.
katkaj
01.03.07,16:36
Ak mal niekto nedoplatok na RZZP má sa to uviesť v peňažnom denníku ako výdavok-ovplyvňujúci základ dane alebo len v DP podľa §8. Pri preplatku je to §8.

Nedoplatok z RZZP si môže SZČO prirátať k zaplatenému poistnému a dať do výdavkov. Takže aj do denníka by som ho dala
Kelis
20.03.07,08:08
Milí poraďáci,

ak mal SZČO nedoplatok z RZZP za rok 2005, ktorý uhradil priamo na pobočke zdravotnej poisťovne v roku 2006 a doklad stratil, resp. nevie ho nájsť. Čo mi poradíte, mám ho posielať na pobočku poisťovne nech mu vystavia kópiu potvrdenia o úhrade nedoplatku??? Ak to nevýjde bude z toho problém ak ho nezaúčtujem? Veď nemám na základe čoho.

Prosím potrebujem vedieť odpoveď. Budem čakať, ale nenechávajte ma čakať dlho, prosíííííííím.

Ďakujem.;)
Zita5
20.03.07,08:13
Milí poraďáci,

ak mal SZČO nedoplatok z RZZP za rok 2005, ktorý uhradil priamo na pobočke zdravotnej poisťovne v roku 2006 a doklad stratil, resp. nevie ho nájsť. Čo mi poradíte, mám ho posielať na pobočku poisťovne nech mu vystavia kópiu potvrdenia o úhrade nedoplatku??? Ak to nevýjde bude z toho problém ak ho nezaúčtujem? Veď nemám na základe čoho.

Prosím potrebujem vedieť odpoveď. Budem čakať, ale nenechávajte ma čakať dlho, prosíííííííím.

Ďakujem.;)

No ZP mu asi ťažko dá potvrdenie , že uhradil nejaký nedoplatok, najskôr mu dá výpis platieb ...........

Ja neviem , ako môže taký doklad stratiť ....:rolleyes:
katkaj
20.03.07,08:14
Milí poraďáci,

ak mal SZČO nedoplatok z RZZP za rok 2005, ktorý uhradil priamo na pobočke zdravotnej poisťovne v roku 2006 a doklad stratil, resp. nevie ho nájsť. Čo mi poradíte, mám ho posielať na pobočku poisťovne nech mu vystavia kópiu potvrdenia o úhrade nedoplatku??? Ak to nevýjde bude z toho problém ak ho nezaúčtujem? Veď nemám na základe čoho.

Prosím potrebujem vedieť odpoveď. Budem čakať, ale nenechávajte ma čakať dlho, prosíííííííím.

Ďakujem.;)

nech zájde na pobočku a poprosí ich o vystavenie kópie dokladu. V najhoršom by som sa uchýlila asi k čestnému prehláseniu daňovníka že to uhradil.
Ale nedoplatok z RZZP za rok 2005 si nemusí SZČO uplatňovať vo výdavkoch ;)
Kelis
20.03.07,08:23
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Veď práve o to ide, že na pobočke sú také ochotné pracovníčky, že radšej nekomentujem. Myslím, že mu to až tak nepomôže, nedoplatok podľa jeho slov nebol veľký. Len aby nebol problém, že som ho neuviedla v účtovníctve. Ale na základe čoho??? Píšeš, že ho nemusím uvádzať v účtovníctve - VOZD (odvody do fondov), tak ho tam teda nedám. Môže byť???
Kelis
20.03.07,09:03
Dík za potvrdenie.
Pekný zvyšok pracovného dňa.