Mushu3
01.03.07,18:01
Ahojte.
chcem by som si nieco prekontrolovat.
Starobny dochodok je nezdanitelny prijem,takze ak mam zamestnanca dochodcu,ktoremu robim RZ,nema narok na nezd. ciast. 90816,-. Ak zarobil do 50% nez.casti dan s a mu vrati. Nezalezi na tom aku mal vysku dochodku. To iste plati aj pri DP A. Vyska dochodku ovplyvnuje vlastne iba to,ze ak by mal ten dochodok za cely rok nizsi ako 90816,mohol by si uplatnit rozdiel ako nezdanitelnu cast.
A vsak ak mu bol priznany dochodok pocas roka a nie k 1.1. moze si uplatnit celu neyd. pol. 90816.
Som v tom novacik,robim mzdy iba mesiac tak si to chcem overit.
Dakuje
katka50
01.03.07,17:02
Je to všetko presne tak, ako si si sama odpovedala.
jamis
01.03.07,17:07
Ahojte.
chcem by som si nieco prekontrolovat.
Starobny dochodok je nezdanitelny prijem,takze ak mam zamestnanca dochodcu,ktoremu robim RZ,nema narok na nezd. ciast. 90816,-. Ak zarobil do 50% nez.casti dan s a mu vrati. Nezalezi na tom aku mal vysku dochodku. To iste plati aj pri DP A. Vyska dochodku ovplyvnuje vlastne iba to,ze ak by mal ten dochodok za cely rok nizsi ako 90816,mohol by si uplatnit rozdiel ako nezdanitelnu cast.
A vsak ak mu bol priznany dochodok pocas roka a nie k 1.1. moze si uplatnit celu neyd. pol. 90816.
Som v tom novacik,robim mzdy iba mesiac tak si to chcem overit.
Dakuje

ako nováčik si to zvládol perfektne.
katkaj
01.03.07,17:09
ako nováčik si to zvládol perfektne.

Tak ale už mesiac študuje Poradu :D:D

Členom od: 09-02-07
Mushu3
01.03.07,17:17
Dakujem vam velmi pekne. A este ma napadlo.Este som sa nestretla s tym,ze by si zamestnanec poziadal o vratenie zrazkovej dane.vsade kde citam su len dochodci. Mam takeho zamestnanca,ktory ma aj zrazkovu dan od ineho zamestnavatela a ked mu spravim DP A,tak by sa mu vratila lebo si uplatnuje aj nezd. ciastku na manzelku. Plati to aj pre zamestnancov alebo len pre dochodcou.
Moj nazor: pre vsetkych
Ale ako sa vravi: viac krat meraj a raz rez

Dik
Mushu3
01.03.07,17:20
Tak ale už mesiac študuje Poradu :D:D

Členom od: 09-02-07



Studujem, studujem ale len ked ma nechaju moje 3 deticky:)
katkaj
01.03.07,17:26
Dakujem vam velmi pekne. A este ma napadlo.Este som sa nestretla s tym,ze by si zamestnanec poziadal o vratenie zrazkovej dane.vsade kde citam su len dochodci. Mam takeho zamestnanca,ktory ma aj zrazkovu dan od ineho zamestnavatela a ked mu spravim DP A,tak by sa mu vratila lebo si uplatnuje aj nezd. ciastku na manzelku. Plati to aj pre zamestnancov alebo len pre dochodcou.
Moj nazor: pre vsetkych
Ale ako sa vravi: viac krat meraj a raz rez

Dik

Platí to pre všetkých ktorí majú za rok 2006 príjem menší ako 45.408. V tomto prípade nemajú povinnosť platiť daň. Ale nežiadajú o RZD ale podávajú DP. ;)

A pokiaľ si chce niekto dodaniť zrážkovú daň tak tiež môže podať DP
jamis
01.03.07,17:29
Platí to pre všetkých ktorí majú za rok 2006 príjem menší ako 45.408. V tom prípade si ale nežiadajú o RZD ale podávajú DP. ;)
Ty im iba môžeš z dobrej vôle to DP pomôcť vyplniť.
Ja to tak robím.
jamis
01.03.07,17:33
Tak ale už mesiac študuje Poradu :D:D

Členom od: 09-02-07

Niekto študuje poradu aj viac ako mesiac a je z toho všetkého jeleň.
Niekedy aj ja.
Mushu3
01.03.07,17:49
[quote=katkaj;

A pokiaľ si chce niekto dodaniť zrážkovú daň tak tiež môže podať DP[/quote]

Takze moze si tu zrazkovu dan dodanit v DP A to mi je jasne,ale iba ak celkovy prijem od vsetkych zamestnancov je mensi ako 50% z nez. casti 90816. Je to tak spravne?
katkaj
01.03.07,17:51
Takze moze si tu zrazkovu dan dodanit v DP A to mi je jasne,ale iba ak celkovy prijem od vsetkych zamestnancov je mensi ako 50% z nez. casti 90816. Je to tak spravne?

Zrážkovú daň si môže dodaniť každý. Aj zamestnanec ktorý má milionové príjmy :D len otázka je či sa mu to z nejakého dôvodu oplatí ;)

Väčšinou je to efektívne pri tých nízkych príjmoch do 45.408
Pepa
01.03.07,17:57
Takze moze si tu zrazkovu dan dodanit v DP A to mi je jasne,ale iba ak celkovy prijem od vsetkych zamestnancov je mensi ako 50% z nez. casti 90816. Je to tak spravne?
Nie - "dodaní" si ju vtedy, ak to má pre neho "konečný efekt".
Mushu3
01.03.07,18:04
Ked som u neho preratavala RZ vznikol mu preplatok a ked som mu pridala este zrazkovu dan od ineho zamestnavatela vyslo mi,ze mu ju vratia. A preco neurobit niekomu radost aj ked ide mozno iba o 300,400 alebo 100 sk.
Ale dakujem za radu.
jamis
01.03.07,18:08
Ked som u neho preratavala RZ vznikol mu preplatok a ked som mu pridala este zrazkovu dan od ineho zamestnavatela vyslo mi,ze mu ju vratia. A preco neurobit niekomu radost aj ked ide mozno iba o 300,400 alebo 100 sk.
Ale dakujem za radu.
Aj ja to hovorím. Ani DU nikomu nič nedaruje, tak prečo by mal človek niečo darovať DU.
Pepa
01.03.07,18:17
Ked som u neho preratavala RZ vznikol mu preplatok a ked som mu pridala este zrazkovu dan od ineho zamestnavatela vyslo mi,ze mu ju vratia. A preco neurobit niekomu radost aj ked ide mozno iba o 300,400 alebo 100 sk.
Ale dakujem za radu.
Súhlas - len doplním - nie len zrážkovú daň pridať, ale aj príjmy k zrážkovej dani prislúchajúce - do úhrnu príjmov.
Mushu3
01.03.07,18:24
Súhlas - len doplním - nie len zrážkovú daň pridať, ale aj príjmy k zrážkovej dani prislúchajúce - do úhrnu príjmov.



To mi je jasne ale aj tak dik.