foxyman
01.03.07,17:40
Daňovník bol zaregistrovaný na DÚ /mal DIČ/ nakoľko bol sprostredkovateľom poistenia v minulom roku. Nevykonával však žiadnu činnosť, takže príjmu z paragrafu 6: 0,- Sk. Okrem toho bol riadne zamestnaný - par. 5. Podáva daňové priznanie A alebo B, keďže mal počas minulého roka pridelené DIČ?
Ďakujem vopred za prípadné odpovede.
Zita5
01.03.07,16:44
Daňovník bol zaregistrovaný na DÚ /mal DIČ/ nakoľko bol sprostredkovateľom poistenia v minulom roku. Nevykonával však žiadnu činnosť, takže príjmu z paragrafu 6: 0,- Sk. Okrem toho bol riadne zamestnaný - par. 5. Podáva daňové priznanie A alebo B, keďže mal počas minulého roka pridelené DIČ?
Ďakujem vopred za prípadné odpovede.

Daňové priznanie B.
foxyman
01.03.07,16:46
Vďaka baby!
Melnick
01.03.07,16:53
Pepa
01.03.07,16:56
Typ A .
katkaj
01.03.07,16:58
http://www.porada.sk/showpost.php?p=397029&postcount=11

Ja som mala minulý rok taký istý prípad u známeho ako foxyman a DÚ mal výklad že pokiaľ podám DP typ A tak musím dať aj čestné prehlásenie že nemal príjmy podľa §6. Tak sa podalo DP typ B

Asi to záleží aj od DÚ :)
Melnick
01.03.07,17:24
Aj keď ma v priloženom linku presvedčili,že typ "A" ja podávam tiež typ "B"
V podstate nič neporušujeme.:) :) :)
Akosi sa mi to zdá logickejšie.
Jožko nezabi ma.
Zita5
01.03.07,17:40
I napriek príspevkom za "A" nebudem svoju odpoveď odvolávať , lebo ja by som podala DP "B" ......;)
Zita5
01.03.07,17:40
Pepa prečo si zmazala príspevok .......:rolleyes:
Pepa
01.03.07,17:43
Pepa prečo si zmazala príspevok .......:rolleyes:
:D:D Zitka, lebo ho nepodávam ako rebel, ale v zmysle zákona - preto.
Jana Acsová
01.03.07,17:45
... lebo ho nepodávam ako rebel, ale v zmysle zákona - preto.
A už nič nemaž.:)
Zita5
01.03.07,17:53
Ja poprosím o odpoveď , pri podaní daňového priznania "B" .......čo by som tým porušila ?
Pepa
01.03.07,17:58
Ja poprosím o odpoveď , pri podaní daňového priznania "B" .......čo by som tým porušila ?
Nič - ale ani ja :)
Zita5
01.03.07,18:03
Nič - ale ani ja :)

No vidíš , takže potom to vyzerá , že správne je aj typ "A" a aj typ "B" .:) Ale neviem prečo čo ma to ťahá skôr k tomu B ...a to z dôvodu sprostredkovateľa i keď nedosahuje žiadny príjem.
Melnick
01.03.07,18:03
Dievčatá ,ja začínam podozrievať Richarda,že on navrhuje všetky zákony a čoby len navrhuje,on ich určite aj schvaľuje a to preto ,aby sme ich rozoberali na tejto stránke.:--- :D :D Lebo čo zákon,to tisíc výkladov.:eek:
jamis
01.03.07,18:12
[quote=Zita5;406216]No vidíš , takže potom to vyzerá , že správne je aj typ "A" a aj typ "B" .:) Ale neviem prečo čo ma to ťahá skôr k tomu B ...a to z dôvodu sprostredkovateľa i keď nedosahuje žiadny príjem.[/quot
Záleží aj od DU. Náš DU v takomto prípade požaduje B a ešte k tomu chce i čestné prehlásenie, že zo živnosti neboli žiadne príjmi.
Zita5
01.03.07,18:23
[quote=Zita5;406216]No vidíš , takže potom to vyzerá , že správne je aj typ "A" a aj typ "B" .:) Ale neviem prečo čo ma to ťahá skôr k tomu B ...a to z dôvodu sprostredkovateľa i keď nedosahuje žiadny príjem.[/quot
Záleží aj od DU. Náš DU v takomto prípade požaduje B a ešte k tomu chce i čestné prehlásenie, že zo živnosti neboli žiadne príjmi.

Presne pre tento istý problém som dala aj súhlas v tejto téme v niektorom z predošlých príspevkov , nakoľko aj ja som mala takýto prípad a podávala som tiež "B" .
evina
01.03.07,18:24
Podľa môjho názoru zo zákona jednoznačne vyplýva povinnosť podať daňové priznanie A, resp. daný daňovník mal dokonca možnosť požiadať o
RZD svojho zamesnávateľa. To, že si správca dane vyžiada priložiť k tomu Čestné prehlásenie o tom, že daňovník nemal žiadne príjmy na základe § 6 je právo správcu dane, ale nepotvrdzuje to , že by daňovník mal podať DP typu B. Stotožňujem sa s priloženým linkom od J. Mihála, že druh a výška príjmu sú rozhodujúce pre podanie typu jednotlivého priznania. Daňovník nemal žiadny príjem podľa § 6, nevykázal stratu, t.j. nemal povinnosť podať DP typu B, ale mal príjmy podľa §5, t.j. DP typu A.

Či záleží od DU?? To je 100krát omieľaná problematika, nemalo by záležať od jednotlivého DÚ ale od zákona. Správca dane má však v prípade takéhoto daňovníka právo požiadať podať DP B , a potom je to o inom...

§32
2/ Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať aj daňovník, ktorý za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy len podľa § 5, presahujúce 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), ak
.
.
.

d) daňovník nepožiadal zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti (ďalej len "ročné zúčtovanie") alebo požiadal o vykonanie ročného zúčtovania, ale nepredložil v ustanovenom termíne potrebné doklady (§ 38 ods. 5) na vykonanie ročného zúčtovania alebo je povinný zvýšiť základ dane z dôvodu, že neboli splnené podmienky na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 ods. 9 až 11.
pavels
01.03.07,18:56
Ja som mala minulý rok taký istý prípad u známeho ako foxyman a DÚ mal výklad že pokiaľ podám DP typ A tak musím dať aj čestné prehlásenie že nemal príjmy podľa §6. Tak sa podalo DP typ B

Asi to záleží aj od DÚ :)

Ano, stejná zkušenost. Přinejmenším si fin. úřad vyžádá čestné prohlášení (vždy je podezíravý) - dojde zásilka, první co mě napadne, že jsem v průšvihu. Pak musím na poštu, doporučeně odeslat, ... Lepší je požít typ-B a je pokoj.
evina
01.03.07,20:05
... Lepší je požít typ-B a je pokoj.

Na typ B nie je opodstatnenie. Ja by som predložila A a rovno s Potvrdením by som priložila čestné prehlásenie, keď už by som chcela mať pokoj...:)
Sami si predstavte, ako bude vyzerať v tomto prípade B. Všade nuly, iba pri paragrafe 5 príjmy...:cool: Potom vlastne môžu aj A zrušiť...
jamis
01.03.07,20:11
Na typ B nie je opodstatnenie. Ja by som predložila B a rovno s Potvrdením by som priložila čestné prehlásenie, keď už by som chcela mať pokoj...:)
Sami si predstavte, ako bude vyzerať v tomto prípade B. Všade nuly, iba pri paragrafe 5 príjmy...:cool: Potom vlastne môžu aj A zrušiť...
Máš pravdu, ale daňari majú väčšiu....a hádať sa s nimi veru neoplatí....;)
evina
01.03.07,20:16
Máš pravdu, ale daňari majú väčšiu....a hádať sa s nimi veru neoplatí....;)

Vôbec tu nejde o hádku a nikto sa s nimi neháda. Podľa zákona mám povinnosť podať A a ak ma na čokoľvek iné vyzve správca dane som tak povinná urobiť. Preto, že na niektorých DÚ žiadajú hneď B osobne nemôžem poradiť, že to pre pokoj duše majú urobiť aj ostatní...
P.s. Aj s daniarmi sa dá dohodnúť:)
jamis
01.03.07,20:25
Vôbec tu nejde o hádku a nikto sa s nimi neháda. Podľa zákona mám povinnosť podať A a ak ma na čokoľvek iné vyzve správca dane som tak povinná urobiť. Preto, že na niektorých DÚ žiadajú hneď B osobne nemôžem poradiť, že to pre pokoj duše majú urobiť aj ostatní...
P.s. Aj s daniarmi sa dá dohodnúť:)

Ja osobne s nimi nemám zlé skúsenosti. Ešte mi aj poradia, ale z počutia viem, že niektorí podnikatelia nevychádzajú s daňarmi práve v dobrom.
Alena26
01.03.07,21:49
Mali sme podobný prípad v roku 2005, podávali sme typ B
Jana Acsová
02.03.07,06:42
Ja k tým čestným vyhláseniam len toľko, že platí aj:

§ 31
Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov

podľa zákona o správe daní a poplatkov.

Nevyplývajú aktivity DÚ aj z tohto ustanovenia?
Ala100
26.03.07,11:02
citala som tuto diskusiu...robim sprostredkovanie pre poistovnu, vplnujem danove priznanie B, a staci mi k tomu cestne prehlasenie, ze nemam ziadne prijmy zo zivnosti. Prilohy uz ziadne nemusim podavat?