Veronika Gabrielova
01.03.07,19:14
Ahojte poraďáci,
obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc.
Mám dvoch nových klientov, ktorý zhodou okolností majú účtovníctvo v programe ALFA (vystavujú si tam sami faktúrky).
Keďže nemám zakúpený program ALFA chcela som Vás poprosiť o radu, či nemáte nejakú skúsenosť, či by sa to nedalo napríklad vyriešiť tak, že by mi na RW - cdčko napalil celý program ( plus zálohy)a ja by som si to u seba v počítači spustila? Bolo by to možné?Pustí ma to? :)))

Ďakujem
pavels
01.03.07,18:23
Ahojte poraďáci,
obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc.
Mám dvoch nových klientov, ktorý zhodou okolností majú účtovníctvo v programe ALFA (vystavujú si tam sami faktúrky).
Keďže nemám zakúpený program ALFA chcela som Vás poprosiť o radu, či nemáte nejakú skúsenosť, či by sa to nedalo napríklad vyriešiť tak, že by mi na RW - cdčko napalil celý program ( plus zálohy)a ja by som si to u seba v počítači spustila? Bolo by to možné?Pustí ma to? :)))
Ďakujem

A o kolik položek v "peňažnom denníku" jde? Do 500 položek v pen. denníku a 250 položek skladu je totiž Alfa volně dostupná, stačí stáhnout z www.kros.sk a instalovat. Pak už si stačí vyměňovat jen jeden datový soubor (např. e-mailem) a je přístup ke všem účetním údajům.
Veronika Gabrielova
01.03.07,18:26
A o kolik položek v "peňažnom denníku" jde? Do 500 položek v pen. denníku a 250 položek skladu je totiž Alfa volně dostupná, stačí stáhnout z www.kros.sk a instalovat. Pak už si stačí vyměňovat jen jeden datový soubor (např. e-mailem) a je přístup ke všem účetním údajům.
Spolu budú mať viac ako 500 položiek...
Ako vymienať datový súbor? Som v tomto úplne ľavá, ako môžeš vidieť :))
Manual
01.03.07,18:28
... nedalo napríklad vyriešiť tak, že by mi na RW - cdčko napalil celý program ( plus zálohy)a ja by som si to u seba v počítači spustila? Bolo by to možné?Pustí ma to? :)))

Ďakujem
A čo licencia, hááá ?
Veronika Gabrielova
01.03.07,18:29
Obidvaja klienti licenciu zakúpenú majú tak si myslím, že by bolo zbytočné aby som si ju kupovala aj ja ! :)
Zoltán Kovács
01.03.07,18:41
Obidvaja klienti licenciu zakúpenú majú tak si myslím, že by bolo zbytočné aby som si ju kupovala aj ja ! :)


Ako že zbytočné.Nepočula si ešte o pirátských kópiach. A sankcie až do niekoľko milionov, a pár rokov na chládku?

Ich licencia je neprenosná a poskytnutie protizákonná.
Veronika Gabrielova
01.03.07,18:45
Len som sa pýtala či sa to nedá nejako legálne vyriešiť, pretože nemám teraz peňiažky na rozhadzovanie a navyše mám zakúpený program MONEY S3, ktorý nestál málo !
Zoltán Kovács
01.03.07,18:47
Píšeš, že vystavujú fa v ALFE. To znamená že iné tam nemajú. A čo tak si tie fa nahadzať do Money S3. A všetko máš legálne.
Veronika Gabrielova
01.03.07,18:48
Keby to bolo také jednoduché myslíš, že by som písala na Poradu?
Ide hlavne o to, že obaja chcú mať po spracovaní mesiaca zálohy doma aby si mohli pozerať stav skladov a podobne...
Zoltán Kovács
01.03.07,18:50
Keby to bolo také jednoduché myslíš, že by som písala na Poradu?
Ide hlavne o to, že obaja chcú mať po spracovaní mesiaca zálohy doma aby si mohli pozerať stav skladov a podobne...

Potom im treba dať takú cenu, aby si po mesiaci, dva mohla zakúpiť program. Keď už im chceš ponúkať až taký komfort. To predsa niečo stojí, tak isto ako letenka na turistickú triedu alebo na business triedu.
jamis
01.03.07,18:51
Keby to bolo také jednoduché myslíš, že by som písala na Poradu?
Ide hlavne o to, že obaja chcú mať po spracovaní mesiaca zálohy doma aby si mohli pozerať stav skladov a podobne...
Tak nech Ti ho kúpia oni, alebo to môžeš nahadzovať u nich vo firme.
Zoltán Kovács
01.03.07,18:54
Keby to bolo také jednoduché myslíš, že by som písala na Poradu?
Ide hlavne o to, že obaja chcú mať po spracovaní mesiaca zálohy doma aby si mohli pozerať stav skladov a podobne...


A budeš im robiť aj skladovú evidenciu? Tak to robiť externe, dole klobúk.
Veronika Gabrielova
01.03.07,18:58
uhm....... :)
Zoltán Kovács
01.03.07,18:58
uhm....... :)

A aj cenu máš k tomu adekvátnu???
pavels
01.03.07,19:07
Spolu budú mať viac ako 500 položiek...
Ako vymienať datový súbor? Som v tomto úplne ľavá, ako môžeš vidieť :))

A kolik je těch faktur? Jde jen o faktury nebo o celé účetnictví, možná něco vymyslíme a legálně.