hlucia
01.03.07,20:01
Môže si dať SZČo -živnostník do nákladov fa za telefón, keď na fa nemá uvedené svoje IČO a DIČ? Ďakujem
cloe
01.03.07,19:05
Môže si dať SZČo -živnostník do nákladov fa za telefón, keď na fa nemá uvedené svoje IČO a DIČ? Ďakujem
Malo by tam byť IČO a DIČ. Ale osobne si myslím, že nejakú pomernú časť si tam môžeš dať ak to nie sú vysoké čiastky. Je to len môj názor.:rolleyes:
jamis
01.03.07,19:05
Môže si dať SZČo -živnostník do nákladov fa za telefón, keď na fa nemá uvedené svoje IČO a DIČ? Ďakujem
aK PREUKážEš DOSTATOčNE PRI DAňOVEJ KONTROLE, žE SI TELEFÓN VYUžíVAL PODNIKATEľSKú čINNOSť, TAK PREčO NIE. JA OSOBNE BY SOM HO TAM NEDáVALA A VYHOVáRAM TO AJ VšETKýM MOJIM KLIENTOM.KúP SI MOBIL, VLOž HO DO PODNIKANIA A Máš PO PROBLéMOCH.
Zoltán Kovács
01.03.07,19:06
Malo by tam byť IČO a DIČ. Ale osobne si myslím, že nejakú pomernú časť si tam môžeš dať ak to nie sú vysoké čiastky. Je to len môj názor.:rolleyes:


Tú pomernú časť vieš obhájiť ak máš rozpis hovorov.
DušanČ
01.03.07,19:11
Môže si dať SZČo -živnostník do nákladov fa za telefón, keď na fa nemá uvedené svoje IČO a DIČ? Ďakujem

Náležitosti faktúry sa riadia podľa § 71, ods. 2 zákona o DPH. V bode b) odseku 2 sa hovorí, že teda okrem iného má faktúra obsahovať identifikačné číslo pre daň príjemcu tovaru alebo služby, ak mu je pridelené. Ak je SZČO neplátca dane, v zmysle citovaného je faktúra bez IČO a DIČ pre daň platná.