pek
01.03.07,20:48
Dobrý deň.
Pred nedávnom som bol poprosený známym, ktorý podniká v stavebníctve, či by som mu robil garanta na tieto stavebne práce, aby mohol pokračovať v stavebnej činnosti. Keďže mu chcem pomôcť aby neprišiel po 4 rokoch podnikania o možnosť podnikať. Chcem sa opýtať čo by z toho plynulo pre mňa? Mal by som z toho nejaké povinnosti, záväzky, pripadne by som musel znášať nejaké dôsledky v prípade prípadných podnikateľských neúspechov, aby som vedel do čoho vlastne idem. A ešte jedna otázka ak som dobre pochopil:(V prípade, ak podnikateľ nespĺňa odborné predpoklady na prevádzkovanie živnosti, ktorú chce vykonávať, je povinný ustanoviť zodpovedného zástupcu.- čiže to by som bol ja, čiže garant?) Ďalej: (Zodpovedný zástupca je fyzická osoba ustanovená podnikateľom, ktorá zodpovedá za odborné prevádzkovanie živnosti. Zodpovedný zástupca musí byť pri prevádzkovaní živnosti v pracovnoprávnom vzťahu k podnikateľovi...- tu by mohol byť problém, keďže pracovnú činnosť som na čas prerušil z dôvodu ďalšieho štúdia.) Potešilo by ma keby mi niekto pomohol sa zorientovať v tomto mojom chaose, pripadne nejaký kontakt na inštitúciu kde by som dostal bližšiu informáciu o tejto činnosti.Dôveruj ale preveruj, ďakujem. Peter.
:confused:
vikinka
01.03.07,20:08