MartinaK
01.03.07,23:04
Dobrý večer,

osobný automobil mám v majetku, zamestnanec ho používa na služ. prac. cesty. Bloky z tankovania účtujem na 501. Len neviem ako postupovať ďalej. A čo s blokmi zo zahraničia, je tam aj zahraničná DPH. Tú neúčtujem a celú sumu s DPH dám na 501? Som začiatočník a potrebujem s tým pomôcť. Poraďte prosím. Veľmi pekne ďakujem za pochopenie a trpezlivosť. O takomto čase mi to už bohvieako nepáli.
renatan
02.03.07,05:25
A čo ďalej by si ešte chcela robiť? Na 501 máš PHM, na 343 DPH, zahraničné účtujem takisto celé na 501. Na konci roka si len musíš prerátať spotrebu podľa tech. preukazu a čo máš nadspotrebu, treba pripočítať k daňovému základu. Musíš mať aj knihy jázd podľa cesťákov.
MartinaK
02.03.07,12:45
Díky, tie slovenské mám v poriadku, tie zahraničné: som dávala sumu z bloku aj s DPH ako voľný základ - a zaúčtovala na 501. Prepočítavala som to kurzom NBS podľa dátumu na bloku. Účtujem v PU - Omega od f. Kros. Na konci roka nadspotrebu prepočítam kurzom NBS k 31.12.?!
Díky za pomoc, ak mám nejakú chybičku, prosím opravte ma.
renatan
06.03.07,11:14
Ja už by som na konci roka už neprepočítavala kurzom 31.12. Len to čo by bolo navyše v už zúčtovanej cene, by som len pripočítala z.d.