matahaha
02.03.07,06:33
Ahojte, chcem Vás poprosiť o radu.

Ak chce SZČO použiť svoje vlastné motorové vozidlo nezahrnuté v obchodnom majetku na služobnú cestu musí mať zaplatenú cestnú daň za rok 2006?

A ako to platilo pre rok 2005? Aj vtedy ju musel mať zaplatenú, ak si chcel dať do výdavkov náhrady za PHM?

Ďakujem za radu.
ahojte

Maťa
alušik
02.03.07,05:40
Áno, ak súkromné vozidlo používa aj v súvislosti s podnikaním, musí mať uhradenú daň z motorových vozidiel.;) Platilo to samozrejme aj v r. 2005
sway
02.03.07,05:57
Ahojte, chcem Vás poprosiť o radu.

Ak chce SZČO použiť svoje vlastné motorové vozidlo nezahrnuté v obchodnom majetku na služobnú cestu musí mať zaplatenú cestnú daň za rok 2006?

A ako to platilo pre rok 2005? Aj vtedy ju musel mať zaplatenú, ak si chcel dať do výdavkov náhrady za PHM?

Ďakujem za radu.
ahojte

Maťa

PHM si kľudne dávaj do nákladov, cestnú daň zaplať dodatočne aj za uplynulé roky, je tam sankcia, ale je lepšie zaplatiť, ako čakať na kontrolu, lebo v tom prípade by bola vyššia.;)
Martin Mocko
02.03.07,05:59
Ahojte, chcem Vás poprosiť o radu.

Ak chce SZČO použiť svoje vlastné motorové vozidlo nezahrnuté v obchodnom majetku na služobnú cestu musí mať zaplatenú cestnú daň za rok 2006?

A ako to platilo pre rok 2005? Aj vtedy ju musel mať zaplatenú, ak si chcel dať do výdavkov náhrady za PHM?

Ďakujem za radu.
ahojte

Maťa

Presnejšie...do 15tich dní od prvého použitia na podnikanie musí byť podané daňové priznanie na miestne príslušný DU a zaplatená daň.
rastom
02.03.07,06:05
A mám dobrú informáciu, že ak sa z celého roka použije auto napriklad, len v 3 mesiacoch , tak sa platí len pomerná časť?
1/12 dane x 3 ( počet mesiacov)
ďakujem
Resp., že sa dá požiadať o vrátenie dane?
Paula
02.03.07,06:12
Dá sa požiadať o vrátenie na základe oznámenia o zániku daň. povinnosti odo dňa....z dôvodu......
Manual
02.03.07,06:14
A mám dobrú informáciu, že ak sa z celého roka použije auto napriklad, len v 3 mesiacoch , tak sa platí len pomerná časť?
1/12 dane x 3 ( počet mesiacov)
ďakujem
Resp., že sa dá požiadať o vrátenie dane?
Nie, ak je podané DP na DzMV na DU, tak aj keď ho používaš len 3 mesiace nič ti nevrátia.
DU vráti preplatok v tom prípade, ak to písomne oznámiš na DU že vozidlo ŠPZ sa od datumu XY nebude využívať na podnikanie. Potom ti vráti preplatok. Ak DU takúto informáciu od SZČO nemá, tak predpokladá že je využívané celý rok.
rastom
09.03.07,06:19
Nie, ak je podané DP na DzMV na DU, tak aj keď ho používaš len 3 mesiace nič ti nevrátia.
DU vráti preplatok v tom prípade, ak to písomne oznámiš na DU že vozidlo ŠPZ sa od datumu XY nebude využívať na podnikanie. Potom ti vráti preplatok. Ak DU takúto informáciu od SZČO nemá, tak predpokladá že je využívané celý rok.
Ano... sorry máte rpavdu. Ja som to myslel na hraničné príklady, ked nahlásiš auto , napr. v polovici roka, alebo ked ho odhlásiš a potom o ňom už neúčtuješ.
Dakujem
striebro1
25.03.07,10:38
moze sa spatne za rok 2006 zaplatit cestnu dan aj zajtra????