marcelaStanakova
18.01.05,08:08
Dobré ráno!

Chcela by som sa uistiť .Jedná sa o kvartálného platiča DPH , ktorého požiadal odberateľ aby mu vystavil faktúru bez DPH nakoľko on nieje platcom DPH.
Je toto možné ak áno podľa akého paragrafu.
ZuzanaA
18.01.05,07:22
Tak podľa mňa je to úplný nezmysel. Ak som raz platcom DPH, tak fakturujem s DPH. To že odberateľ nie je platcom DPH ma nezaujíma (pravdaže pokiaľ nejde o prenájom nebytových priestorov), jemu do nákladov vstupuje cenu tovaru alebo čo mu fakturujete spolu s DPH.
marcelaStanakova
18.01.05,07:27
No je to mezmysel čo som napísala ale potrebovala som aby si to prečítal niekto kto ma presvedčial o inom ĎAKUJEM
rosemary
18.01.05,10:04
Marcelka, je to nezmysel. Plátca DPH účtuje vždy s DPH, okrem služieb od dane oslobodených. Je to ako keď pôjdeš nakupovať do samošky, ktorá je plátcom DPH, na bločku z ERP je DPH, a obchod vôbec nezaujíma, že ty si ju nemáš ako uplatniť, ona ju musí jednoducho odviesť.
ricij
18.01.05,10:22
Marcelka, je to nezmysel. Plátca DPH účtuje vždy s DPH, okrem služieb od dane oslobodených. Je to ako keď pôjdeš nakupovať do samošky, ktorá je plátcom DPH, na bločku z ERP je DPH, a obchod vôbec nezaujíma, že ty si ju nemáš ako uplatniť, ona ju musí jednoducho odviesť.Presne, to by bolo. Stačilo by povedať v obchode, sorry ja nie som platiteľ dane, potrebujem nákup na podnikanie, takže si prosím vystaviť faktúru bez DPH. To by išlo totálne proti zmyslu pre ktorý bola DPH zavedená/vymyslená. Má zdaňovať spotrebu statkov, teda zaplatia ju neplatitelia.