sofia18
02.03.07,08:15
Ahojte, prosím Vás ako sa počíta spotreba PHM? Na aký účet dávate prípadnú nadspotrebu (+položka) ? Ďakujem
renatan
02.03.07,07:33
Nemusíš mať osobitný účet, môžeš to mať ako pripočítateľnú položku z účtu PHM, alebo to môžeš dať na analytiku príslušného účtu PHM.
Nadspotrebu vypočítaš :
počet najazdených km x spotreba podľa tech. preukazu sa musí porovnať s najazdenými km x skutočný počet litrov načerpaných podľa dokladov. Čo máš navyše, je nadspotreba. V litroch.
Martinella
02.03.07,07:37
Ahojte, prosím Vás ako sa počíta spotreba PHM? Na aký účet dávate prípadnú nadspotrebu (+položka) ? Ďakujem

Spotrebu vypočítate ako súčin spotreby PHM uvedenej v technickom preukaze alebo podľa náhradného dokladu vydaného pre účely vykazovania spotreby v zmysle Zákona o dani z príjmov §19 ods.2 písm.l, najazdených kilometrov a ceny nakúpených PHM platnej v čase ich nákupu.
Nadspotrebu účtujem na 501 oddelenú analytikou ako nedaňový náklad.
sofia18
02.03.07,08:08
Ďakujem za pomoc. Ešte mi upresnite prosím, či tú cenu PHM počítam s DPH alebo bez (sme plat. DPH)
teda : spotreba PHM (podľa TP) x počet najazdených km x cena PHM (s DPH, alebo bez DPH?)
Ďakujem
ZuzanaP
02.03.07,08:23
Ďakujem za pomoc. Ešte mi upresnite prosím, či tú cenu PHM počítam s DPH alebo bez (sme plat. DPH)
teda : spotreba PHM (podľa TP) x počet najazdených km x cena PHM (s DPH, alebo bez DPH?)
Ďakujem


Podľa toho, či si platca alebo neplatca DPH.
Martinella
02.03.07,08:23
Ďakujem za pomoc. Ešte mi upresnite prosím, či tú cenu PHM počítam s DPH alebo bez (sme plat. DPH)
teda : spotreba PHM (podľa TP) x počet najazdených km x cena PHM (s DPH, alebo bez DPH?)
Ďakujem

Samozrejme bez DPH.
alušik
02.03.07,08:23
Logika nepustí.:) Ak nákup phm rozúčtuješ na 501 bez DPH, tak aj nadspotrebu musíš vyčísľovať prepočítanú podľa cien bez DPH. Ak by ste neboli platiteľmi DPH a phm účtuješ do nákladov vlastne v sume s DPH, tak aj nadspotrebu určíš prepočítanú cenou s DPH.;)
Keďže Vy ste platca, tak pri prepočte rátaš s cenou phm bez DPH.
sofia18
02.03.07,08:30
Ďakujem krásne, máte pravdu je to logické. Neviem prečo som zrazu zapochybovala. Asi je už toho veľa - a to ešte do konca marca...
Ešte raz vďaka.:)