pe.ne
02.03.07,08:36
Kto mi poradí? Klient prijal za 5 faktúr v hotovosti CZK a ihneď ich zamenil na SKK. (Mám doklad zo zmenárne). SKK potom vložil do pokladne. Musím viesť valutovú pokladňu? Alebo na základe kurzu zo zmenárne to môžem viesť iba v SKK pokladni.
Viem, že to je už stará téma, ale akosi sa nemôžem dopatrať odpovede.
Ďakujem.
bea
02.03.07,07:40
Ak máš doklad o príjme v hotovosti za uhradené faktúry v CZK, tak musíš viesť aj pokladňu CZK. Ak nie, tak vyrobíš príjmové doklady v SKK a vložíš do pokladne SKK.
sway
02.03.07,07:41
Kto mi poradí? Klient prijal za 5 faktúr v hotovosti CZK a ihneď ich zamenil na SKK. (Mám doklad zo zmenárne). SKK potom vložil do pokladne. Musím viesť valutovú pokladňu? Alebo na základe kurzu zo zmenárne to môžem viesť iba v SKK pokladni.
Viem, že to je už stará téma, ale akosi sa nemôžem dopatrať odpovede.
Ďakujem.

no problém máš len v tom, že ti skoro určite nebude sedieť suma prijatá v SKK lebo určite vznikol rozdiel po zmene CZK na SKK.:confused: je tak?
sway
02.03.07,07:42
Ak máš doklad o príjme v hotovosti za uhradené faktúry v CZK, tak musíš viesť aj pokladňu CZK. Ak nie, tak vyrobíš príjmové doklady v SKK a vložíš do pokladne SKK.
môžeš spraviť aj takto, len si na tom trochu "stratila" - pripla by som si k tým PPD aj ten že zaplatili v CZ.
redie
02.03.07,07:45
Kto mi poradí? Klient prijal za 5 faktúr v hotovosti CZK a ihneď ich zamenil na SKK. (Mám doklad zo zmenárne). SKK potom vložil do pokladne. Musím viesť valutovú pokladňu? Alebo na základe kurzu zo zmenárne to môžem viesť iba v SKK pokladni.
Viem, že to je už stará téma, ale akosi sa nemôžem dopatrať odpovede.
Ďakujem.

Keďže si prijal peniaze v CZK, má špovinnosť toto viesť vo valutovej pokladni. - príjem bude prepočítaný kurzom NBS
Pri zmenení v zmenárni a následnom preúčtovaní na SKK pokladňu ti vznikne kurzový rozdiel, nakoľko výdaj z CZK pokladne bude komerčným kurzom zmenárne.

Takže suma sumárum - určite treba založiť valutovú pokladňu.;)
pe.ne
02.03.07,09:02
Ďakujem veľmi pekne, za radu. Tak teda asi ju budem viesť...