študentkaMV
02.03.07,07:48
Ahojte, rada by som Vás poprosila o radu, budem predávať produkt do čiech poradí mi niekto aký doklad mám vystavovať pre odberateľa a naopak ak budú chcieť oni odoberať vo väčšom na faktúru, ako by mala vyzerať, a ako sa potom dáva do účtovníctva? Ďakujem veľmi za radu.
MartinkoK
02.03.07,10:35
Ahojte, rada by som Vás poprosila o radu, budem predávať produkt do čiech poradí mi niekto aký doklad mám vystavovať pre odberateľa a naopak ak budú chcieť oni odoberať vo väčšom na faktúru, ako by mala vyzerať, a ako sa potom dáva do účtovníctva? Ďakujem veľmi za radu.
My predávame do ČR - rozvoz robíme firemným autom, vždy vystavíme faktúru v CZK s prepočtom - kurzom NBS - deň dodania tovaru. Na faktúru sa uvedie: Vývoz plne osloodený od DPH podľa § 43 ost.1. Faktúra musí byť potvrdená odberateľom.
Mikolajova
19.04.07,09:30
Prosím Vás na faktúre pri vývoze pri paragrafe 43 zákona o DPH uvádzate na faktúre 0 % DPH alebo vôbec neuvádzate nič pod DPH?
MartinkoK
19.04.07,12:17
My fakturujeme v CZK, pri vystavovaní faktúry sa program pýta či ide o odberateľa tuzemského alebo zahraničie, ak uvediem zahraničie DPH neuvádza.
Ja by som chcela poprosiť či nemá niekto vzor potvrdenia o odbere tovaru, daňový úrad od nás žiada, aby nám zahraničný odberatelia pri dodávke tovaru takéto niečo potvrdzovali a má to byť súčasť odb.faktúry.
emgeton
19.04.07,12:37
Na faktúre by malo byť uvedené DPH 0%. ( Ak je plnenie oslobodené, DPH je 0%, ak neuvediem DPH, zvádza to k názoru, že predmetné plnenie nie je predmetom dane v SR a to nie je tento prípad).
V riešenom prípade sa nejedná o vývoz, ale o dodanie tovaru do iného čl. štátu (§43) .
O vývoze hovoríme pre mieste určenia tovaru na území tretích krajín ( mimo EU)