Daduľa
02.03.07,08:59
FO SZČO išla na služobnú cestu aj s jedným zamestnancom na Slovensku.
Jednu noc prespali na hoteli.
Bloček od hotela je vystavený na firmu majiteľa teda SZČO.
Je na nom ubytovanie, ranajky, parkovné a miestny poplatok.
Neviem, či môžem dať do nákladov tento bloček a nárokovať DPH z ubytovania , staravovania a parkovného.
Prosím poradte.
Daduľa
02.03.07,10:24
Prosím poradte mi niekto!
JAJA11
02.03.07,10:31
Prosím poradte mi niekto!

Toto sa tu riešilo veľakrát, ak bude bloček súčasťou cestovného tak nie, ak sa zaúčtuje ako samostatný doklad, tak áno.:rolleyes: ;) :rolleyes:
Daduľa
02.03.07,10:59
Účtuje sa ako samostatný doklad. Vďaka:::)
witch
07.12.11,14:09
Prepáčte, že s tým otravujem, ale potrebujem sa uistiť.
Keď mám faktúru zo ZAHRANIČNEJ služobnej cesty na ubytovanie, kde je uvedená naša firma ako odberateľ, môžem ju dať ako súčasť vyúčtovania cestovného 512 a celú sumu aj s DPH dať ako náklad, alebo FA musím dať samostatne a účtovať na 518 a DPH refundovať? (Fa sú platené v hot. alebo firemnou VISA)
- teraz účtujem hotel v hot: 512/365, preplatím spoločníkovi 365/211
- hotel na kartu: 512/325, úhrada 325/221

Bločky za zahraničné PHM - služobné vozidlo (hradené firemnou VISA), keď sú priložené k vyúčtovaní cestovného, tiež nemusím DPH refundovať? (účtujem 501/325, úhrada VISA 325/221)
Nejedná sa o vysoké sumy, máme len pár SC do roka..

Hľadal som i v iných témach, ale nie som si istá, ako to mám spraviť...:confused: Poraďte mi prosím!:o
witch
08.12.11,07:31
Prepáčte, že s tým otravujem, ale potrebujem sa uistiť.
Keď mám faktúru zo ZAHRANIČNEJ služobnej cesty na ubytovanie, kde je uvedená naša firma ako odberateľ, môžem ju dať ako súčasť vyúčtovania cestovného 512 a celú sumu aj s DPH dať ako náklad, alebo FA musím dať samostatne a účtovať na 518 a DPH refundovať? (Fa sú platené v hot. alebo firemnou VISA)
- teraz účtujem hotel v hot: 512/365, preplatím spoločníkovi 365/211
- hotel na kartu: 512/325, úhrada 325/221

Bločky za zahraničné PHM - služobné vozidlo (hradené firemnou VISA), keď sú priložené k vyúčtovaní cestovného, tiež nemusím DPH refundovať? (účtujem 501/325, úhrada VISA 325/221)
Nejedná sa o vysoké sumy, máme len pár SC do roka..

Hľadal som i v iných témach, ale nie som si istá, ako to mám spraviť...:confused: Poraďte mi prosím!:o

posúvam - vyjadrí sa niekto prosím?
witch
08.12.11,13:46
posúvam..
witch
12.12.11,11:29
Mám odpoveď zo školenia o DzP. Fa vystavená za ubytovanie na firmu aj keď platená zamestnancom na mieste (v zahr.) rozhodne zaúčtovať ako službu, žiadať refundáciu DPH. Bolo povedané, že budú - sú snahy odbremeniť čo najviac rozpočet SR tak, aby si daňovníci žiadali DPH vrátiť zo štátov EU. Samozrejme aj PHL, daňovým nákladom sa DPH stane až keby štát v EU zamietol refundáciu.