študentkaMV
02.03.07,07:59
Ahojte, poprosila by som Vás o radu, budem predávať tovar do Čiech, ako by mala vyzerať faktúra respektíve doklad pre obchody tam? Je k tomu niečo viac treba alebo v prípade malých odberov stačí príjmový doklad? Ďakujem za radu.
betka
02.03.07,07:18
FA obsahuje náležitosti podla zák.O DPH par. 72. V prípade že ste vy platca DPH, i Váš odberatel, vystavujete FA bez DPH. Na FA uvádzate Vaše prefix SK, a odberatelov CZ .... FA musí obsahivať i to, že sa jedná o oslobodenie podľa par 43 Oslobodenie od dane pri dodani tovaru z tuzemska do iného ČŠ.
Ak odberateľ nie je plátcom DPH, vystavujete FA s DPH 19%. A neuplatňujete oslobodenie.
Nezabudnúť robiť súhrnný výkaz.

Odberateľ Vám môže uhrádzať v hotovosti (PPD), alebo na BU, odporučila by som zaťiaľ platbu v hotovosti, nepoznáte zatiaľ odberateľa, či je schopný plniť svoje záväzky.
študentkaMV
02.03.07,07:37
FA obsahuje náležitosti podla zák.O DPH par. 72. V prípade že ste vy platca DPH, i Váš odberatel, vystavujete FA bez DPH. Na FA uvádzate Vaše prefix SK, a odberatelov CZ .... FA musí obsahivať i to, že sa jedná o oslobodenie podľa par 43 Oslobodenie od dane pri dodani tovaru z tuzemska do iného ČŠ.
Ak odberateľ nie je plátcom DPH, vystavujete FA s DPH 19%. A neuplatňujete oslobodenie.
Nezabudnúť robiť súhrnný výkaz.

Odberateľ Vám môže uhrádzať v hotovosti (PPD), alebo na BU, odporučila by som zaťiaľ platbu v hotovosti, nepoznáte zatiaľ odberateľa, či je schopný plniť svoje záväzky.
Ďakujem moc za odpoveď, chcela som sa ešte spýtať tieto faktúry sa dajú kúpiť už predtlačené?
betka
02.03.07,10:21
To teda neviem, vystavujem ich cez soft. Ale ak si kúpite klasické naše dopíšete tam:
- členský štát, do kt. sa tovar dodáva
- odkaz na par. 43, poda kt. platiteľ uplatňuje oslobodenie od dane, tak by to malo byť OK.
Pri vystavení FA si však pozorne pozrite tento par.72 ZDPH, aby ste niečo nevynechali.