Bambi23
02.03.07,09:21
Ahojte,
vie mi niekto poradit co vsetko a kde sa zverejnuje pri s.r.o. a co pri a.s.?

S.r.o. zasielaju uctovnu uzavierku na zverejennie maximalne do konca aprila do Obchodneho registra prislusneho sudu, je to bez poplatku, ze?

Ale co a.s., tam to ide vraj inac a aj s nejakym poplatkom? Pri a.s. sa zverejnuju aj ine prilohy ako pri s.r.o., ako su zaznam z Valneho zhromaznenia, kde bola uct.zavierka schvalena, vyjadrenie auditora a pod. ... ak niekto vie poradit vsetky prilohy, prosim mozete mi to tiez dat k odpovedi. :)

Ide mi o to, ci mame robit rezervu za zverejnenie k 31.12. alebo nie?

Nieco sme nasli na nete ale nie vsetko vieme najst, preto by som potrebovala poradit, ak s tym ma niekto skusenosti.

Dakujem
alušik
02.03.07,08:48
Ahojte,
vie mi niekto poradit co vsetko a kde sa zverejnuje pri s.r.o. a co pri a.s.?

S.r.o. zasielaju uctovnu uzavierku na zverejennie maximalne do konca aprila do Obchodneho registra prislusneho sudu, je to bez poplatku, ze? Zverejňuje ju do 30 dní odo dňa schválenia, takže to nemusí byť do konca apríla a je to naozaj bez poplatku.

Ale co a.s., tam to ide vraj inac a aj s nejakym poplatkom? Pri a.s. sa zverejnuju aj ine prilohy ako pri s.r.o., ako su zaznam z Valneho zhromaznenia, kde bola uct.zavierka schvalena, vyjadrenie auditora a pod. ... ak niekto vie poradit vsetky prilohy, prosim mozete mi to tiez dat k odpovedi. :) Spoplatňuje sa zverejnenie v Obchodnom vestníku a bolo to počas roka 2006 v hodnote 3000 Sk.

Ide mi o to, ci mame robit rezervu za zverejnenie k 31.12. alebo nie? Áno, pri akciovej spoločnosti sa tvorí rezerva na zverejnenie ÚZ v Obchodnom vestníku. Tvorila som ju v rovnakej výške, ako to bolo spoplatňované v r.2006, nakoľko zatiaľ neviem o tom, že by bol tento poplatok za zverejnenie v r.2007 zvýšený.

Nieco sme nasli na nete ale nie vsetko vieme najst, preto by som potrebovala poradit, ak s tym ma niekto skusenosti.

Dakujem

Odpovede som zvýraznila v texte.
Skús trošku vyhľadávať napr. cez zverejnenie účtovnej závierky
Aj ty sama si zadávala napríklad túto tému, kde Ti bolo odpovedané:
http://www.porada.sk/t32786-zverejnenie-v-obchodnom-vestniku.html?highlight=zverejnenie+%FA%E8tovnej+z %E1vierky
michelle84
11.09.07,05:08
Keď v roku 2006 nebola vytvorená rezerva na zverejnenie účtovnej závierky a bolo zaplatené v tomto za zverejnenie v tomto roku, ide o nedaňový náklad?