Netka
02.03.07,08:29
Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu.
1./ Aké potvrdenie potrebuje doložiť osoba, ktorá sa časť roka starala o dieťa do 6 rokov a potom pracovala.
2./Ďalej ma zaujíma zamestnankyňa kt. bola časť roka na MD, časť na RD a časť roka pracovala na dohou, požiadala o vykonanie RZD. Aké doklady a odkiaľ musí predložiť.
Ďakujem.
katkaj
02.03.07,07:35
Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu.
1./ Aké potvrdenie potrebuje doložiť osoba, ktorá sa časť roka starala o dieťa do 6 rokov a potom pracovala.
2./Ďalej ma zaujíma zamestnankyňa kt. bola časť roka na MD, časť na RD a časť roka pracovala na dohou, požiadala o vykonanie RZD. Aké doklady a odkiaľ musí predložiť.
Ďakujem.

1. v žiadosti o vykonanie RZD prehlási že nemala žiadne iné príjmy. Nič viac nemusí nosiť, teda predpokladám že potom pracovala u Vás ;)

2. Potvrdenie o príjme. Pokiaľ ale bola dohoda zdanená zrážkou tak tento príjem nemôže vstupovať do RZD
Netka
02.03.07,07:45
1. v žiadosti o vykonanie RZD prehlási že nemala žiadne iné príjmy. Nič viac nemusí nosiť, teda predpokladám že potom pracovala u Vás ;)

2. Potvrdenie o príjme. Pokiaľ ale bola dohoda zdanená zrážkou tak tento príjem nemôže vstupovať do RZD

Nemala zrážkovú daň, potvrdenie o príjem doložila ale je len na obdobie 1.Q a od septembra mala dohodu a čo s tým obdobím medzi 3-9/2006?
Nemusí doniesť potvrdenie čo ja viem z UPSVaR?
Ďakujem.
katkaj
02.03.07,07:47
Nemala zrážkovú daň, potvrdenie o príjem doložila ale je len na obdobie 1.Q a od septembra mala dohodu a čo s tým obdobím medzi 3-9/2006? pokiaľ nemala v tom období iný príjem tak v žiadosti o vykonanie RZD prehlási že nemala iný príjem
Nemusí doniesť potvrdenie čo ja viem z UPSVaR? nemusí ;)
Ďakujem.

odpoveď v texte
Netka
02.03.07,07:50
Ďakujem :-)
Kde by som to našla v zákone?

Bodík na budúce, lebo mi nedovolí oceniť.
Ďakujem.
katkaj
02.03.07,07:55
Ďakujem :-)
Kde by som to našla v zákone?

Bodík na budúce, lebo mi nedovolí oceniť.
Ďakujem.

všetko o ročnom zúčtovaní nájdeš v § 38 zákona o dani z príjmov ;)