eha
18.01.05,08:30
Ahojte, nevie mi niekto poradiť ako je to pri zrušení živnosti s DP a ostatnými výkazmi? Napr.ak je živnosť zrušená v januári 2005....sú nejaké termíny na odovzdanie výkazov?
Ďakujem
emily
18.01.05,08:26
Ahojte, nevie mi niekto poradiť ako je to pri zrušení živnosti s DP a ostatnými výkazmi? Napr.ak je živnosť zrušená v januári 2005....sú nejaké termíny na odovzdanie výkazov?
ĎakujemTermíny sú určite. Predovšetkým musíš odniesť zrušenie na DÚ a podať DP termín neviem.
Do sociálnej poisťovne prestávaš odvádzať vtedy, keď im doručiš odhlášku. Dovtedy platiš.
A ZP neviem
fasia
18.01.05,10:04
podľa zákona o daniach z príjmu sa všetky príjmy nech plynú z akejkoľvek činnosti priznávajú raz ročne v daňovom priznaní. za január môžete mať príjem zo živnosti a zrušiť ju, potom sa zamestnať na dva mesiace, potom byť nezamestnaný a medzitým prenajímať majetok alebo sa stať podnikateľom podľa "iných predpisov". toto všetko zrátate a podáte daňové prizanie za rok 2005 do konca marca 2006 a do vtedy si vyrovnáte aj daňovú povinnosť za rok 2005. Ja by somo odovzdala odhlášky na všetkých inštitúciách čo najskôr, aby mi zbytočne nerátali odvody, preddavky a nevznikali nejaké ďalšie povinnosti. Zbytok je vecou celoročných celosvetových príjmov. :)

Pekný deň.
eha
18.01.05,11:11
Ďakujem!!!