Hela3
02.03.07,10:57
Chcem sa opytat cio ma niekto skusenosti s firmou LUNA1 alebo DORAMONT,chceme si dat urobit plastove okna a chcemvediet ktora je lepsia a lacnejsi.Ide o vymenu okien na rod.dome.DAKUJEM
5-ko
02.03.07,10:36
mimotemy
Doporucujem si vybrat profily s tromi tesneniami, tretie tesnenie ti zabezpeci ze pocas velkeho dazda sa ti voda nedostane do interieru...tak ako je to bezne pri oknach s dvoma tesneniami!

Na zistenie kto je lacnejsi si daj urobit cenove ponuky.

Co sa tyka kvality, osadit okna uz vedia vseci, pre teba je podstatne ako urobia murarske prace. Ja doporucujem nechat si okna osadit od firmy /zaruka/ a murarske prace si nechat urobit od original murara/omietkara.

Dajte si pozor aby vas neukecali ze balkonove dvere nepotrebuju vonkajsi /parapetny/ plech:cool: to niektore firmy neriesia.

Pri osadzovani ich normalne kontrolujte ci vsade natlacia dostatok PUR peny, musi byt po celom obvode !!!
220870
03.03.07,19:08
Stredové ( tretie tesnenie )nemá z dažďovou vodou absolútne nič spoločné. a akVám tečie voda cez okná z dvoma tesneniami nie je to chyba tesnení ale asi prasknutého rámu okna.Voda sa pri aspoň priemernej kvalite okien do interiéru nemôže dostať pri daždi ani pri otvorenej mikroventilácii.A o tom či je tzv. stredové dorazové tesnenie dobré ,alebo nie sa nemôžu dohodnúť ing. z celej EU odvtedy čo sa toto tesnenie začalo používať.Vonkajšie balkónové dvere nepotrebujú parapetný plech ale parapet určite z čoho sa zhotoví je na každom zákazníkovi ,aj keď parapetný plech doporučujem.
5-ko
04.03.07,23:03
Stredové ( tretie tesnenie )nemá z dažďovou vodou absolútne nič spoločné. a akVám tečie voda cez okná z dvoma tesneniami nie je to chyba tesnení ale asi prasknutého rámu okna.Voda sa pri aspoň priemernej kvalite okien do interiéru nemôže dostať pri daždi ani pri otvorenej mikroventilácii.A o tom či je tzv. stredové dorazové tesnenie dobré ,alebo nie sa nemôžu dohodnúť ing. z celej EU odvtedy čo sa toto tesnenie začalo používať.Vonkajšie balkónové dvere nepotrebujú parapetný plech ale parapet určite z čoho sa zhotoví je na každom zákazníkovi ,aj keď parapetný plech doporučujem.


Stredove tesnenie je sucast dekompresnej dutiny, bez neho nemoze dekompresna dutina fungovat! a tym padom nemoze okno dobre odolavat hnanemu dazdu. Poznam okno s dvomi tesneniami, neni to prasknuty ram.

Parapetny plech :-) spominal som preto lebo som zazil vela realizacii, kde ram dveri len polozili alebo opreli o parapet a spoj zatmelili, co je absolutne nedostacujuce a nefunkcne !!!

Ked uz spominam parapet, parapetny plech musi byt podsunuty pod ram okna!!! nespravne je ak firma plech iba prilozi k ramu okna /priskrutkuje/ a zatmeli spoj.