eSPe
02.03.07,13:09
Zdravim, tak pracoval som v jednej firme do konca roku 2005. 16.januara 2006 bola vykonana inventura. Prisiel mi prvy list v ktorom bolo pisane toto:
Pri kontrolnej inveture zo dna 16.01.2006 bol zisteny celkovy schodok podla paragrafu 182 vo vyske 129 552,-sk. Podla ustanovenia paragrafu 182 zakonnika prace Vam bol vypocitany podiel na celkovom schodku vo vyske 4542,-sk.
O mesiac mi prisiel druhy list kde pisu ze bolo este nejake dohladavanie tovaru a zistili sa este dalsie straty a mam este zaplatit dalsich cca 8000,-sk.

Ved v prvom liste sa jasne pise ze bola vykonana inventura a celkovy schodok je taky a taky. Nic o tom ze este nieco hladaju tam nebolo. Vec sa ma tak ze som dostal naposledy list kde po mne ziadaju zaplatit celkovu sumu cca 12 tisic inac to budu riesit pravnou cestou
Nevie mi nejaka dobra dusa poradit co s tym ?
Dakujem
renatan
02.03.07,12:22
A bol si pri tej inventúre 16.1. prítomný? Podľa mňa si mal trvať na inventúre, keď si odchádzal z pracovného pomeru, ak si mal podpísanú hmotnú zodpovednosť. S tým schodkom v prvom liste si súhlasil? Je mi to tiež čudné, to druhé oznámenie.To ti budú dokedy posielať oznámenia o nových a nových zistených rozdieloch?
eSPe
02.03.07,12:26
Nie, nebol som pritomny na tej inventure, uz som nebol na Slovensku. Id emi len o to ci mozu napriek tomu ze som dostal list kde je jasne napisane ze celkovy schodok je taky a taky este neskor nieco dalsie doplnit
renatan
02.03.07,12:29
Nie som si istá, ale ak si neodišiel s inventúrov "vo vrecku" tak asi môžu. Ale daj si poradiť od skúsenejších.
eSPe
02.03.07,20:55
Ako vo vrecku ? Prisliel mi list ze mam zaplatit 4 tisic a potom dalsi ze ma zaplatit znovu, to je vsetko
renatan
06.03.07,11:07
Ako vo vrecku ? Prisliel mi list ze mam zaplatit 4 tisic a potom dalsi ze ma zaplatit znovu, to je vsetko
To "vo vrecku" som myslela, že mala byť vykonaná za tvojej účasti inventúra keď si odchádzal zo zamestnania. Na tom si si mal dať záležať, ak si mal podpísanú zodpovednosť. Ak robili inventúru bez teba po tvojom odchode, asi budeš mať problém.