fimka
02.03.07,15:07
Chcela by som poprosit o radu:
Zamestnanec mi dorucil ziadost o rocne zuctovanie dane.
Jeho prijmy vsak nedosiahli v roku 2006 sumu 45 408,-- Sk. Musim mu rocne zúctovanie vykonat?
evina
02.03.07,14:10
Chcela by som poprosit o radu:
Zamestnanec mi dorucil ziadost o rocne zuctovanie dane.
Jeho prijmy vsak nedosiahli v roku 2006 sumu 45 408,-- Sk. Musim mu rocne zúctovanie vykonat?

Doporuč mu, aby si podal priznanie sám. Pravdepodobne mal zrážkovú daň/ a dostane ju naspäť...
fimka
02.03.07,14:33
Nemal zrazkovu dan. Bol v evidencii uradu prace, neskor dobrovolne nezamestnany, ktory si platil odvody. A v decembri sa zamestnal u nas.
Ake doklady by mi mal predlozit?
cloe
02.03.07,14:42
Nemal zrazkovu dan. Bol v evidencii uradu prace, neskor dobrovolne nezamestnany, ktory si platil odvody. A v decembri sa zamestnal u nas.
Ake doklady by mi mal predlozit?
Mal by doložiť potvrdenie z úradu práce na obdobie odkedy dokedy bol evidovaný a potom na obdobie, kedy bol dobrovoľne nezamestnaný - doložiť Čestné prehlásenie, že nemal žiadne príjmy, ktoré podliehajú zdaneniu. Ak mal na potvrdení nejaké platené preddavky, tak mu to výjde vrátiť.:)
evina
02.03.07,15:42
Nemal zrazkovu dan. Bol v evidencii uradu prace, neskor dobrovolne nezamestnany, ktory si platil odvody. A v decembri sa zamestnal u nas.
Ake doklady by mi mal predlozit?

V prípade, ak nemal zrazenú zrážkovú daň- a predpokladám, že teda nejakú preddavkovú daň mal zrazenú - a požiadal Ťa do 15.02. o vykonanie RZD /predpokladám, že je u Vás ďalej zamestnaný/, tak mu ho musíš urobiť. Okrem podpísanej žiadosti o vykonanie výpočtu dane....z môjho hľadiska Ti nie je povinný predkladať žiadne iné doklady. To, že bol nezamestnaný a ďalej dobrovoľne nezamestnaný je jeho problém a v žiadosti Ti o.i. v bode 1 c. podpíše, že nepoberal iné zdaniteľné príjmy....
jamis
02.03.07,15:52
Nemal zrazkovu dan. Bol v evidencii uradu prace, neskor dobrovolne nezamestnany, ktory si platil odvody. A v decembri sa zamestnal u nas.
Ake doklady by mi mal predlozit?
Nie je povinný predložiť žiadne potvrdenia.Svojim podpisom vyhlasuje, že náležitosti na žiadosti o RZD sú pravdivé. Sám si za to zodpovedá.Len potvrdenie o zdaniteľnej mzde od prechádzajúceho zamestnavateľa a doklady na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 prikladá.
STRELEC
02.03.07,23:07
Mal by doložiť potvrdenie z úradu práce na obdobie odkedy dokedy bol evidovaný a potom na obdobie, kedy bol dobrovoľne nezamestnaný - doložiť Čestné prehlásenie, že nemal žiadne príjmy, ktoré podliehajú zdaneniu. Ak mal na potvrdení nejaké platené preddavky, tak mu to výjde vrátiť.:)Požadovať takéto rôzne povrdenia je alibizmus nad rámec zákona. Nie je to vôbec potrebné. Posledný zamestnávateľ v roku je povinný vykonať na základe žiadosti zamestnanca RZDP a keď nejaké príjmy zamestnanec zatajil, je to výlučne jeho problém a nie problém spracovateľa RZDP.