ZuzkaOE
02.03.07,16:53
Chcem si do číselniká áut nahodiť údaje o spotrebe auta, no neviem ktorý údaj z TP nahodiť... do kolóniek v meste, mimo mesta a kombinované.
V TP mám uvedené normy STN 6,9 pri rýchlosti 100km/h
EHK 7,6 mesto 5,2 90km/h 7,0 120 km/h

a čo v prípade, keď mám v TP uvedenú iba normu STN 21 pri rýchlosti 73 km/h?... ako si viem tam určiť spotrebu v meste, mimo mesta a kombinovanú...
Neviem si s tým rady, poraďte prosím.
andrej_rv
02.03.07,16:41
a čo v prípade, keď mám v TP uvedenú iba normu STN 21 pri rýchlosti 73 km/h?... ako si viem tam určiť spotrebu v meste, mimo mesta a kombinovanú...
Neviem si s tým rady, poraďte prosím.
Podľa § 7 ods. 4 písm. a) ZCN ak je v technickom preukaze motorového vozidla uvedená spotreba len podľa STN, pre výpočet sa spotreby sa použije spotreba podľa tejto normy; pri jazde cestného motorového vozidla v meste sa spotreba určená podľa STN zvýši o 40 %.
Jazdy treba osobitne evidovať v meste a osobitne ostatné. Spotreba mimo mesta = spotreba STN, spotreba v meste = spotreba STN x 1,4
ZuzkaOE
02.03.07,16:55
Chcem si do číselniká áut nahodiť údaje o spotrebe auta, no neviem ktorý údaj z TP nahodiť... do kolóniek v meste, mimo mesta a kombinované.
V TP mám uvedené normy STN 6,9 pri rýchlosti 100km/h
EHK 7,6 mesto 5,2 90km/h 7,0 120 km/h

a čo v tomto prípade, keď sú v TP uvedené spotreby STN aj EHK?... ktorú zo spotrieb mám uviesť?
andrej_rv
02.03.07,18:34
a čo v tomto prípade, keď sú v TP uvedené spotreby STN aj EHK?... ktorú zo spotrieb mám uviesť?
Ak sú v TP uvedené obe normy (STN aj EHK), použije sa spotreba podľa EHK - § 7 ods. 4 písm. b) ZCN...
jani73
05.03.07,12:53
Poraďte čo s TP, v ktorom nie je uvedená spotreba MV. Podľa čoho mám vychádzať? ( je to nákladné MV Peugeot Boxer). V autopredajni Peugeot by mi to povedali? Je zadávaná rovnaká spotreba do TP pre rovnaký typ vozidla, alebo sa líšia?
jani73
06.03.07,06:33
Vie mi niekto poradiť , čo s tým TP bez udania spotreby PMH? Bola som aj v Peugeote a tam mi povedali, že na žiadnom z Peugeotov nie je zadaná spotreba, ako teda urobiť prepočet?
renča1
06.03.07,07:01
Viď § 19 ods.2 písm.l) zákon o dani z príjmu. Výdavky (náklady) na spotrebované PHM podľa cien platných v čase ich nákupu, prepočítané podľa spotreby uvedenej v TP, alebo ak sa táto spotreba v TP neuvádza, alebo ak sa vozidlo alebo zariadenie používa na prevádzku , pri ktorej nie je spotreba PHM uvededená v TP, podľa spotreby preukázanej iným preukázat.dokladom.

Pokiaľ nemáš možnosť zistiť spotrebu, tak je potrebné ju preukázať meraním vykonaným špecializ.organizáciou alebo vlastným preukázateľne zdokladovaným meraním., ktorý bude slúžiť na výpočet PHM a výpočet z takejto spotreby bude daňovo uznaným...
jani73
06.03.07,07:11
Je možné zistiť si to aj podľa nabehnutých km pr. za mesiac a spotrebovanej PHM a urobiť priemer?
renča1
06.03.07,07:13
Je možné zistiť si to aj podľa nabehnutých km pr. za mesiac a spotrebovanej PHM a urobiť priemer?

Presne z tohto sa bude vychádzať a určovať spotreba. Treba však mať preukázateľný doklad, na základe čoho sa spotreba určila...
jani73
07.03.07,07:44
Môže mi niekto z poraďákov priložiť vzor internej smernice na ošetrenie PHM bez údaja TP - autodoprava - preprava tovaru?
Ď.
EFA
07.03.07,11:33
Os. autu kúpenému v r. 1998 bol v r. 2005 vydaný nový TP (osvedčenie o evidencii). Je tam uvedená len jedna spotreba a nie je pri nej uvedené, podľa akého predpisu. Nie je mi jasné, ktorý výpočet spotreby mám použiť. Viete mi poradiť? Vďaka.
enad
26.03.07,12:08
[quote=ZuzkaOE;407412]Chcem si do číselniká áut nahodiť údaje o spotrebe auta, no neviem ktorý údaj z TP nahodiť... do kolóniek v meste, mimo mesta a kombinované.
V TP mám uvedené normy STN 6,9 pri rýchlosti 100km/h
EHK 7,6 mesto 5,2 90km/h 7,0 120 km/h

Ja mám tento istý problém. Mám pre spotrebu v knihe jázd počítať EHK mesto+EHK mimo mesto+kombinovaná/3 , alebo použiť iba EHK kombinovú spotrebu. Rozpisovať to v knihe jázd na mesto a mimo mesto je dosť zložité pri väčšom počte áut.

ďakujem
tinaM
26.03.07,12:22
[quote=ZuzkaOE;407412]Chcem si do číselniká áut nahodiť údaje o spotrebe auta, no neviem ktorý údaj z TP nahodiť... do kolóniek v meste, mimo mesta a kombinované.
V TP mám uvedené normy STN 6,9 pri rýchlosti 100km/h
EHK 7,6 mesto 5,2 90km/h 7,0 120 km/h

Ja mám tento istý problém. Mám pre spotrebu v knihe jázd počítať EHK mesto+EHK mimo mesto+kombinovaná/3 , alebo použiť iba EHK kombinovú spotrebu. Rozpisovať to v knihe jázd na mesto a mimo mesto je dosť zložité pri väčšom počte áut.

ďakujem

Ja som písala väčšinou kombinovanú.
milanyyy
28.02.12,09:46
Dobry den, prosim len o malu radu, citam diskusie po internete ale nikde som nenasiel prave moj konkretny pripad. Pridavam sukromne auto do číselníka (ALFA - kros) ale pri udavani spotreby neviem ktoru vyplnit. Cital som aj zakon o cestovnych nahradach je to tam pekne rozpisane ale napriek tomu pisem aj Vam. V technickom preukaze nemam nic spomenute ohladom STN normy, ani EHK spotreby ci podla cyklov alebo bez.


Mam tam len napisane takto: DALSIE URADNE ZAZNAMY Spotreba paliva mesto: prazdne, mimo mesta prazdne, kombinovana 5,1/100km
mozem to brat ze je toto norma podla STN nakolko tam nikde STN spomenuta nie je? Alebo ako to mam riesit dalej?
DAkujem